Co nevíte o karnevalových kostýmech

Blog

Dnešní karnevalovou sešlost si umí představit téměř každý. Jídlo, pití, dobrá zábava a parta skvělých přátel, kteří se pro jeden den v roce nebojí trochu odvázat a propustit uzdu své fantazii, tudíž si na sebe vezmou karnevalové kostýmy, ve kterých se na jeden večer, promění v téměř kohokoliv, kdo je jen napadne.

Odkud se ale vzal karneval a od něj odvozený název pro kostým na karneval?

Historie karnevalů

Slovo karneval je odvozeno od italského Carni-val, ne vždy toto slovo patřilo mezi synonyma pro karnevalové kostýmy pro dospělé, dříve totiž bylo toto slovo spojeno zejména s tradičním masopustem, což bylo období svátků, během kterých se lidé mohli hojně věnovat jídlu a také pití.

Zábava na masopust jednoduše patřila a podle toho se také lidé chovali. Tančili, bavili se s přáteli, popíjeli dobré víno a jedli vynikající jídlo. O něco později ale toto slovo dostalo naprosto jiný význam a dnes máme karneval spojený zejména s maskami všeho druhu, škraboškami, čepicemi, klobouky a podobnými kousky, které navodí úžasně zábavnou atmosféru.

Dříve byl karnevalům také propůjčen pouze jeden či dva týdny v roce, dnes si ovšem karneval můžeme užívat dle libosti a nemusí se přitom jednat pouze o masopustní oslavy. Ba naopak za karneval považujeme kromě toho největšího v Riu De Janeiru.

Také všechny svátky, které si žádají pořádně zábavnou oslavu a mezi které se řadí například Halloween, ples či jakákoliv jiná párty, na které nesmí chybět kromě jídla a pití, tak skvěle padnoucí karnevalové kostýmy.

Tam, kde je zábava nesmí chybět vlastnoruční karnevalový kostým

Dříve se u lidí spíše spoléhalo na vlastní výrobu, co se týče kostýmů. A tak maminky, babičky i manželky seděli u svých šicích strojů a snažili se svým dětem, mužům a známým ušít ty nejkrásnější a nejroztodivnější kostýmy vůbec.

Lidem se líbila lidová tvořivost, cože se také projevilo na daném ošacení. Kostým na masopust anebo kostým na maškarní byl vždy veselý a nechyběl mu šmrnc a elegance.

S poustupující dobou ovšem vlastnoruční šití kostýmů opadlo a dnes již není téměř nikdo, kdo by si dal doma práci s ušitím kostýmu. Vše se dá totiž pohodlně koupit a rozmanitost veškerých kostýmů je opravdu pestrá.

Široké spektrum možností

Princezny, princové, šašci, vodníci anebo Albert Einstein či úchvatná Afrodita, Xena či například Santa Claus a jeho sobí spřežení, dnes není na žádném karnevalu výjimkou. Existují dokonce i takzvané párové kostýmy, díky kterým se můžete na chvíli proměnit například ve skupinu ABBA či kouzelníka a jeho pomocnici a podobně.

Stačí si pouze zvolit postavu, do které byste se chtěli alespoň na jeden jediný večer vtělit a můžete začít vybírat ten správný a současné době i velmi věrohodný kostým, který vaše přátele na karnevalu, maškarním či jiné oslavě jistě velmi mile potěší.

Velký výběr karnevalových kostýmů a dalších doplňků najdete na stránkách www.r-kontakt.cz

No Comments »

No comments yet.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Leave a comment

Copyright Abago Holding s.r.o.,
všechna práva vyhrazena.
Navštivte také další projekty: Služby:  Digi Reality - Realitní vyhledávač | Ušetřím.cz - Vyhledávač cen | Inzerce Dýně.cz - Inzerce zdarma | Moderní svět - Nejen o technologiích
Zábava: PeckaSMS.cz - vyhrajte super ceny | 101her.cz - Online hry zdarma |
TOPlist