Floristika vylepší interiér domu či bytu

Blog

Floristika je módním oborem, který zahrnuje kompletní péči o řezané květiny. Mezi tuto péči řadíme i jejich aranžování a následný prodej hotových výrobků. O dekorování květin se stará florista.

Váže květinové vazby, vytváří květinové výzdoby a další spojené činnosti s květinami. Při této práci či zálibě je mnohdy důležitá zkušenost, ale také cit, inspirace a kreativita.

Každé dílo floristy je vlastně originál. Ti nejlepší dekoratéři vytváří různé druhy moderních kombinací barev, odstínů a květin. Kouzlo floristiky neboli aranžování spočívá v tom vymyslet vlastní květinu.

Květinu, která bude kouzelná na pohled. Svým vlastním květinovým výtvorem můžete potěšit kohokoliv, kdo má rád květiny.

Základní principy floristiky

  • barevnost
  • vyváženost
  • ohnisko
  • proporce

Barevnost

Jedním z principů aranžování květinové vazby je barevnost. Barevnost neboli složení jednotlivých barev je pro samotnou výrobu květinové vazby velice důležité. Květinu dokážeme vnímat jako celek, tudíž nám spektrum barevných květů dodá krásný pohled na květinu.

Vyváženost

Dalším principem je takzvaná vyváženost. Při dekorování květin je vhodné použití více různých technik. Pro dokonalou vyváženost se ve floristice používají různé floristické metody. Ty se týkají nejen délky květin, ale také samotných barev a jejich odstínů.

Ohnisko

V každé květinové vazbě je důležité také ohnisko. Do ohniska patří například nejjasnější květina ve vazbě, listy neobvyklého tvaru, květiny nacházející se na okrajích vázy, největší květina apod.

Proporce

Aby výsledný květinový produkt byl krásný, důležité jsou také proporce. Ty vytvářejí celkový dojem. Ve floristice se mezi proporce řadí zejména forma vázy či jiné nádoby, poměr mezi jednotlivými barvami nebo květy apod. Důležitý je také prostor, kde se květinová vazba bude nacházet.

Floristické potřeby

Ve floristice se používá mnoho druhu materiálu a floristických (aranžovacích) potřeb. K tomu nejpoužívanějšímu patří aranžovací hmoty, celofány, dekorační metráž, výplňové materiály, dráty, špendlíky nebo perličky. Při aranžování byste také neměly zapomenout na krásnou stuhu.

Pokud si chcete vyrobit vlastní květinu, v našem obchodu naleznete vše, co k výrobě budete potřebovat. Aranžování bude jednodušší i s již hotovými korpusy, jako je například věnec.

Druhy květinové výzdoby

Mezi nejčastější druhy květinové výzdoby patří:

  • příležitostná floristika
  • vánoční floristika
  • adventní floristika
  • svatební floristika

Kytici můžete nechat vytvořit například z lásky nebo jako dárek k narozeninám či jiným významným událostem.

Z květin jsou okouzlující i vánoční, velikonoční či silvestrovské dekorace. Květinové dekorace jsou i moderním a krásným doplňkem každé domácnosti.

Lepaso.cz – prodejce dekoračních a floristických potřeb pro profesionály i fanoušky

No Comments »

No comments yet.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Leave a comment

Copyright Abago Holding s.r.o.,
všechna práva vyhrazena.
Navštivte také další projekty: Služby:  Digi Reality - Realitní vyhledávač | Ušetřím.cz - Vyhledávač cen | Inzerce Dýně.cz - Inzerce zdarma | Moderní svět - Nejen o technologiích
Zábava: PeckaSMS.cz - vyhrajte super ceny | 101her.cz - Online hry zdarma |
TOPlist