Jak získat pracovníky z Běloruska

Blog

V současné době je situace na trhu práce taková, že skoro u každého většího zaměstnavatele najdete nějakého zaměstnance, který není občanem České republiky.

Jedná se o zcela běžnou situaci, protože čeští zaměstnanci nechtějí pracovat na pozici, která není dobře placená, zatímco pro cizince jsou to neuvěřitelné sumy peněz, které si mohou vydělat.

V České republice se objevují nejvíce zaměstnanci z Ukrajiny, ale také Mongolska nebo Běloruska. Tito zaměstnanci vykonávají různé pracovní pozice, které jsou v České republice dostupné.

Jak probíhá nábor zaměstnanců z Běloruska

Abyste získali pracovníky z Běloruska, budete se muset obrátit na pracovní agenturu nebo na Úřadu práce zažádat o zaměstnance, kteří mohou být i z ciziny. Aby cizinci mohli přijet na území České republiky, musí si nejprve zařídit pracovní povolení – zaměstnaneckou kartu.

Jedná se o doklad, který cizinci umožňuje pracovat a pobývat na území České republiky. Karty se vydávají pouze cizincům, kteří nemají trvalé bydliště v členském státě Evropské Unie a jejich doba trvání je převážně doba pracovního poměru.

Jestliže jsou vyřízeny veškeré dokumenty a pracovníci dorazí do České republiky, čeká je ještě jedno vyřízení formalit – pracovní smlouva. Cizinci musí za odvedenou práci také dostávat přiměřený plat, není možné jim vyplácet méně, než je zákonem stanovená minimální mzda.

Pracovní agentury

Pokud chcete mít všechny dokumenty vyřízeny rychle, a zároveň správně, obraťte se na pracovní agenturu. Tyto agentury mají nejen dostatek zkušeností, ale souběžně i znají všechny režimy, ve kterých jsou zaměstnanci přijímány.

Agentura se tedy zaměří na režim Bělorusko a seženou vám přesně zaměstnance, kterého potřebujete na danou pracovní pozici. Souběžně vám také mohou zajistit základní právní služby, jestliže dojde k nějakým potížím (například krádež). Více na www.irsczech.com

Proč si zvolit zaměstnance právě z Běloruska

  • Jazyková bariéra – jestliže jste si zvolili zaměstnance z projektu Běloruska, pak nemusíte mít strach z jazykové bariéry. I když se nejedná o totožný jazyk jako je čeština, základní fráze jsou převážně stejné, takže zaměstnancům netrvá dlouho, aby vás pochopili nebo se jazyk naučili.
  • Ochota pracovat – zaměstnanci z Běloruska jsou velice ochotní a pracovití. Jedná se o kvalifikované pracovníky, které můžete využít nejen do továren, ale třeba také jako řidiče kamionů nebo obsluhu těžkých strojů.
  • S tím také souvisí naprosté pracovní nasazení, takže se může stát, že své zaměstnance najdete na pracovišti i po pracovní době. Zároveň se také můžete spolehnout na ochotu pracovat, protože tito zaměstnanci nebudou chtít cestovat po různých pozicích, ale zůstanou na jednom místě. Jedná se o všeobecnou charakteristiku, vždy ale také záleží na konkrétní povaze daného jedince.

Více informací o zaměstnávání cizinců najdete na stránkách agentury IRS Czech.

No Comments »

No comments yet.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Leave a comment

Copyright Abago Holding s.r.o.,
všechna práva vyhrazena.
Navštivte také další projekty: Služby:  Digi Reality - Realitní vyhledávač | Ušetřím.cz - Vyhledávač cen | Inzerce Dýně.cz - Inzerce zdarma | Moderní svět - Nejen o technologiích
Zábava: PeckaSMS.cz - vyhrajte super ceny | 101her.cz - Online hry zdarma |
TOPlist