Jsou lepší sypané nebo nesypané čaje?

Blog

Pokud vás zaujal název článku, jistě jste milovníky čaje a rádi se dozvíte o vašem oblíbeném nápoji co nejvíce. Jaký je vlastně rozdíl mezi sypaným a nesypaným čajem? V zásadě je pití čaje obřad. Proto je vhodné si pečlivě vybírat a kupovat sypané kvalitní čaje. Sypaný čaj je záruka kvality, pokud jste tedy gurmán, jistě zvolíte tuto variantu.  

Sypaný čaj – opojná vůně kvalitního čaje bez přidaného umělého aroma povzbudí vaše smysly. Kvalitní sypaný čaj můžete “zalít” i víckrát po sobě a stále bude lahodný a dobrý. 

Porcovaný čaj – záruka rychlé přípravy na úkor přidaných umělých barviv i aromat. Chemická úprava bohužel zničí to dobré, co vám čaj může nabídnout.  

Černý čaj 

Tato klasika se drží v našich domácnostech doslova “zuby-nehty”. Lahodný černý čaj se hodí pro začátek dne ke snídani, ale i k popíjení během dne. Černý čaj příznivě ovlivňuje nejen naše chuťové pohárky, ale doslova je to lék. Velice příznivě působí na náš organismus. 

  • Popíjením černého čaje si budujeme svůj imunitní systém. 
  • Pomůžeme tělu lépe spalovat nechtěné tuky. 
  • Díky obsahu kofeinu nás tento nápoj doslova “nakopne” k vyššímu výkonu. Večer si raději černý čaj odpusťte, pokud se chcete oddávat sladkému spánku. 
  • Čaj obsahuje spoustu antioxidantů, které příznivě působí na náš metabolismus. 
  • První pomoc nabízí tento čaj při nachlazení, nebo “bolavému” žaludku. 

Zelený čaj 

Domovem zeleného čaje je jihovýchodní Asie. Právě sběračům z této oblasti vděčíme za vynikající nápoj, který má čím dál více přívrženců. Nejen kvůli nenapodobitelné chuti, ale především pro doslova léčebný a očistný účinek na naše tělo. 

  • Stejně jako černý čaj obsahuje povzbuzující látky, které mají pozvolný účinek.  
  • Východní medicína používá zelený čaj jako lék už od pradávna. Snižuje vysoký cholesterol v krvi, posiluje naši obranyschopnost, osvěží a hlavně chutná. 
  • Vitamíny a antioxidanty se postarají o správný chod našeho zažívání. Viry a infekce nebudou mít šanci. 

Bylinkový čaj 

Bylinkové čaje jsou snad nejprodávanějším artiklem právě na podzim, kdy se schyluje k různým onemocněním z nachlazení. Však naše babičky dobře věděly, které byliny jsou tím nejlepším na různé “bolístky”. Naše zahrady a louky nabízejí mnoho možností pro zpracování bylin na léčivý nápoj. 

Ať už se jedná o mátu, heřmánek, kopřivu, měsíček lékařský, třezalku, meduňku, nebo neméně známý bez černý. V domácí lékárničce by rozhodně neměly naše blahodárné bylinky chybět. Poskytují úlevu od bolesti, únavy až po nachlazení a infekce. Ale i když právě překypujete zdravím, není od věci si dát bylinkový čaj. Rozhodně vás povzbudí na duchu a přinese netušené uvolnění. Už jen vůně ze šálku vás doslova pohltí. 

Rooibos čaj 

Rooibos neboli v překladu červený keř je velice osvěžující a chutný čaj. Typická červená barva přidává na jeho zajímavosti. Domovinou této byliny je jižní Afrika, kde se tento nápoj tradičně popíjí s mlékem a cukrem.

Vyzkoušet můžete jeho léčebné účinky. Má vysoký obsah vitamínu C, minerální látky, antioxidanty a hodí se i pro redukční dietu. Nejednomu z vás zlepší spánek, zmírní bolest hlavy a bude chutnat i vašim dětem. Jelikož neobsahuje kofein, můžete si ho dopřát i před spaním. 

Ať už jste si vybrali jakýkoliv druh čaje, nechte si chutnat.

AutorPoznani-knihy.cz

No Comments »

No comments yet.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Leave a comment

Copyright Abago Holding s.r.o.,
všechna práva vyhrazena.
Navštivte také další projekty: Služby:  Digi Reality - Realitní vyhledávač | Ušetřím.cz - Vyhledávač cen | Inzerce Dýně.cz - Inzerce zdarma | Moderní svět - Nejen o technologiích
Zábava: PeckaSMS.cz - vyhrajte super ceny | 101her.cz - Online hry zdarma |
TOPlist