Kouzlo papírových přání

Blog

Papírová přání mají svůj původ v minulosti, kdy jsme ještě neznali chytré telefony a sociální sítě a lidé se místo zavolání raději sešli. V průběhu času jsme si tak nějak zvykli, že příteli k narozeninám pošleme esemesku a máme to z krku.

 Ale někteří z nás si zvykat nechtějí. A nejde ani zdaleka o starší lidi, kteří mají s vyťukáním zprávy problém.

Pořád máme rádi poctivé věci

Mnoho mladých lidí i dnes s chutí objevuje krásu papírových přání, která si mohou osahat, očichat a celkově prozkoumat všemi smysly. Zkrátka mají rádi poctivé a bytelné věci, které nejsou tak pomíjivé jako elektronická zpráva a zůstanou jako vzpomínka i po několika letech.

Zvláště, když potom dárce odejde do míst, z nichž už není návratu, zůstane nám alespoň přání, které nám kdysi před lety dal, když si vzpomněl na výročí našeho narození.

Papírové přání je osobnější

Když od někoho dostanete papírové přání, dává vám dotyčný najevo, že mu na vás opravdu záleží a dal si kvůli vám práci s výběrem originálního přáníčka. Dokonce i pokud je váš vztah ryze obchodní, dáte-li svému obchodnímu partnerovi papírové vánoční přáníčko s originálním přáním a vaším podpisem, dáte mu tímto gestem jasně najevo, že si vaší spolupráce velmi vážíte a počítáte s ní i do budoucna.

Papírová svatební přání jsou klasika

Samostatnou kategorií jsou papírová svatební přání či přáníčka k narození miminka. V těchto případech snad ani nelze blahopřát elektronickou zprávou. Omluvou není ani velká vzdálenost. Přáníčka lze koupit, případně vlastnoručně udělat a poslat poštou.

Papírová přání jsou v těchto případech klasika. Dokonce je jim věnován prostor v rámci svatebního obřadu, kde je obvykle ženich s nevěstou předčítají a tím tak dávají najevo odesílatelům svoji vděčnost.

Papírová přání jako vzpomínka

Vzpomínáte si ještě na časy, kdy každé Vánoce a Velikonoce přišel balík pohledů s přáními a vy jste se jimi probírali? Sběratelé známek z nich opatrně snímali své suvenýry. Přáníčka skončila vystavená za prosklenými vitrínami, dokud je nenahradila další podobná k jiné příležitosti.

I po skončení jejich života ve vitríně se skladovala v krabicích, kde přežívala dlouhá léta, mnohdy celý život obdarovaného. Naproti tomu životnost elektronických přání je výrazně nižší. Obvykle za několik minut po přečtení končí v zapomnění ve virtuálním koši.

Ruční výroba se počítá

Pokud chcete obdarovaného opravdu potěšit, darujte mu ručně a s láskou vyráběné papírové přáníčko. A je úplně jedno, zda se bude jednat o přání k narozeninám, přání k svátku, či k úplně jiné příležitosti.

Necítíte-li se na ruční výrobu papírového přáníčka, poohlédněte se po již hotových ručně vyráběných přáních. Potěší trochu více než ta pouze strojově předtištěná. Sehnat můžete přáníčka v různých stylech a z rozmanitých materiálů.

Aktuálně jsou velmi oblíbená například 3D přáníčka zdobená barevnými mašlemi, kamínky, případně textilem. A uznejte sami, takovou nádheru už zkrátka esemeskou neprotlačíte.

Velký výběr originálních papírových přání pro různé příležitosti najdete na stránkách www.poznani-knihy.cz

No Comments »

No comments yet.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Leave a comment

Copyright Abago Holding s.r.o.,
všechna práva vyhrazena.
Navštivte také další projekty: Služby:  Digi Reality - Realitní vyhledávač | Ušetřím.cz - Vyhledávač cen | Inzerce Dýně.cz - Inzerce zdarma | Moderní svět - Nejen o technologiích
Zábava: PeckaSMS.cz - vyhrajte super ceny | 101her.cz - Online hry zdarma |
TOPlist