Podnikejte bez nutnosti vlastnění fyzického sídla

Blog

Pod pojmem virtuální sídlo společnosti se skrývá relativně nová služba poskytovaná podnikatelům, díky níž si může společnost, respektive právnická osoba pronajmout určitý prostor, kam jí bude chodit korespondence, která jí bude následně dle dohody přeposílána nebo uschovávána, a jež bude sloužit jakožto kontaktní místo pro její klienty a orgány veřejné správy, nicméně fyzicky v něm firma sídlit nebude.

Takovéto virtuální sídlo je nejčastěji zřizovatelem zakládáno za účelem jeho zápisu do obchodního rejstříku, jakožto zákazníkova primárního sídla, může být však zřízeno i jen jako jedna z mnoha adres společnosti.  

Dle občanského zákoníku se od roku 2009 navíc jedná o zcela právoplatné sídlo, tudíž se není třeba obávat nějakých sankcí za obcházení zákonů či podobně. Jediné, na co si je třeba dávat pozor, tak je zákonem stanovená povinnost podnikatele: 

  • viditelně označit obchodní firmou, popřípadě názvem, nebo jménem a příjmením a identifikačním číslem objekt, v němž má místo podnikání či sídlo 
  • na žádost živnostenského úřadu prokázat vlastnické nebo užívací či jiné obdobné právo k objektu nebo prostorám, v nichž má na území České republiky místo podnikání či sídlo 
  • zajistit v sídle společnosti přebírání písemností zasílaných na adresu společnosti 
  • v případě změny sídla do osmi dnů tuto skutečnost oznámit na finančním úřadě, zdravotní pojišťovně a správě sociálního pojištění

Dokáže ušetřit společnosti nezanedbatelné množství finančních prostředků 

Důvodů, proč využít poskytnutí sídla společnostitřetí stranou je hnedle několik. Jedním z těch nejčastěji uváděných je ten, že díky využití virtuálního sídla může získat firma jako mávnutím kouzelného proutku rezidenci na prestižní adrese, což může mít za následek mimo jiné i zvýšení důvěryhodnosti a prestiže v očích dodavatelů a zákazníků.

Jiným způsobem než využitím této služby, byste asi jen těžko sháněli sídlo kupříkladu na Václavském náměstí v Praze za pár stovek korun měsíčně!  

Sídlo pro firmu řešené pomocí pronájmu virtuální adresy je tedy skvělé v tom, že jeho provoz vyjde o poznání levněji než v případě fyzického sídla.

Pro racionálně ekonomicky smýšlející podnikatele a ty kteří ke své práci nutně nepotřebují fyzickou kancelář by mělo být virtuální sídlo neoddiskutovatelně volbou číslo jedna, neboť se jednoduše řečeno opravdu vyplatí. 

Nízká cena je zapříčiněná tím, že se jedná o sdílené sídlo s dalšími několika desítkami nebo stovkami podnájemníky. 

Poslední, rozhodně ne však nejméně důležitou výhodou virtuálních sídel je, že valná většina z nich, alespoň těch umístěných v centrech největších českých měst, spadá pod vytíženější finanční úřady.

Tudíž u nich existuje mnohonásobně menší pravděpodobnost namátkové kontroly ze strany státní správy, a to až dvacetinásobně. 

Vyberte si nové sídlo pro společnost na stránkách www.parkerhill.cz

No Comments »

No comments yet.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Leave a comment

Copyright Abago Holding s.r.o.,
všechna práva vyhrazena.
Navštivte také další projekty: Služby:  Digi Reality - Realitní vyhledávač | Ušetřím.cz - Vyhledávač cen | Inzerce Dýně.cz - Inzerce zdarma | Moderní svět - Nejen o technologiích
Zábava: PeckaSMS.cz - vyhrajte super ceny | 101her.cz - Online hry zdarma |
TOPlist