Zviditelněte se na internetu

Blog

Uvažujete o tvorbě osobních stránek a přemýšlíte, proč by pro vás vlastně měly být vhodné? Co by na nich nemělo chybět a proč je raději svěřit odborníkům?

Proč mít osobní web

Základní důvod, proč mít svůj osobní web, je v podstatě shodný jako u webu firemního. Svět se o vás dozví a posílíte tak významně svou důvěryhodnost. Je v podstatě lhostejné, jestli nabízíte hlídání dětí, doučování matematiky, vedete taneční kroužek, fotografujete nebo jste odborníkem na online marketing.

Osobní webová prezentace vás zakotví do povědomí veřejnosti, a to nejen té virtuální. Budete působit mnohem důvěryhodněji. V současné době bez nadsázky platí, že kdo není na internetu, jako by nebyl.

Osobní webové stránky se ale hodí i těm, kteří jejich prostřednictvím neplánují vydělávat a nechtějí si přímo budovat reklamu za účelem prodeje zboží nebo služeb. Vaše jméno a vaše identita se sama o sobě může stát jakousi značkou.

Vlastní web vám tak může přinést zájem veřejnosti, takto můžete šířit efektivně svoje myšlenky nebo dovednosti a ukázat, co ve vás je.

Jejich smysl by měl být tedy jasně patrný. Návštěvník při příchodu na web musí tušit, co po něm chcete, aby udělal. Má komentovat vaše názory, prohlédnout si vaše výrobky či fotografie, nakoupit si zboží? Prezentace musí mít jasně danou strukturu.

S tím souvisí i jazyk, kterým bude promlouvat. Hlavní pravidlo by mohlo znít: Buďte lidští. Vyhněte se složitým obratům a komplikovaným souvětím, nebojte se být přiměřeně lidoví. Ani v tomto případě není od věci si najmout profesionála, který texty vytvoří za vás.

Obsah je král, a to i na osobním webu

Pokud máte obavu ze ztráty osobitosti, jednoduše si s copywriterem sedněte a konečnou podobu obsahu webu s ním důkladně proberte. Nebojte se diskutovat, připomínkovat a vést dialog. Dobrý copywriter si na vás a vaše přání udělá dostatek prostoru, aby vás mohl poznat a maximálně se do vás vcítit.

Obdobnou zásadu jednoduchosti byste měli ctít i v případě designu. S vysokou pravděpodobností vám bude dokonale stačit jednoduchá prezentace o jedné straně.

Komplikované weby s množstvím záložek na internetu dnes již svoje místo příliš nemají. Trendem je minimalismus a responzivní design přístupný i pro mobilní zařízení.

Zároveň si pamatujte, že s přednastavenou šablonou jen velmi těžko docílíte originality. Vizuální dojem z webu může být zásadním způsobem rozhodující.

I stránky pro jednotlivce tak má smysl svěřit odborníkům. Jen tak máte záruku profesionálního výsledku, který vyvolá žádoucí dojem a komplexní realizaci včetně například také SEO implementace, Google Analytics a dalších služeb.

Rozhodně do nich investujte, byť rozpočet je samozřejmě ve většině případů výrazným limitem. Nesnažte se proto za každou cenu šetřit. Investice do webových stránek je v podstatě investicí do vás samých.

Chcete vědět, jak mají správné osobní stránky vypadat? Mrkněte na stránku Storypress.cz, kde vám ji za příznivou cenu navrhnou i vytvoří.

No Comments »

No comments yet.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Leave a comment

Copyright Abago Holding s.r.o.,
všechna práva vyhrazena.
Navštivte také další projekty: Služby:  Digi Reality - Realitní vyhledávač | Ušetřím.cz - Vyhledávač cen | Inzerce Dýně.cz - Inzerce zdarma | Moderní svět - Nejen o technologiích
Zábava: PeckaSMS.cz - vyhrajte super ceny | 101her.cz - Online hry zdarma |
TOPlist