Archive for the ‘Blog’ Category

Proč by měli zaměstnavatelé investovat do vzdělávání?

Wednesday, May 29th, 2019

Jazykové vzdělávání se v dnešním globalizovaném světě stává nadmíru důležité. Toho si jsou vědomy především mladší generace, které se do studia jazyků pouští nejrůznějšími cestami.

Někteří odvážně vyrazí na zkušenou do světa, jiní si najdou cizojazyčné kamarády, další skočí po hlavně do intenzivního ročního jazykového kurzu s názvem pomaturitní jazykový kurz.

Starší generace mohou mít s jazykovými dovednostmi na druhou stranu trochu problém. Jsou zaběhlí ve firmách, znají své pozice – ale svět businessu se v posledních dekádách rychle změnil. Najednou je potřeba začít komunikovat s partnery či přímo klienty z celého světa. Výuka angličtiny jim však už nic neříká a po práci na ni nemají čas ani pomyšlení.

Proč říct ano firemnímu vzdělávání?

Úspěch společnosti zahrnuje součinnost různých faktorů, jako je vedení, inovace, finanční řízení, dobře definovaná vize a mnoho dalších. Společnost usilující o globální dosah by však měly upřednostňovat strategie s kvantitativním i kvalitativním přínosem pro své zaměstnance a klienty.

Snad základním a taktickým přístupem, který organizace často přehlíží, je jazykové vzdělávání, a nemusí jít pouze o kurzy angličtiny. Studie dokazují, že přestože až 81 % dotazovaných zaměstnanců v minulosti (ve škole) studovali jazyky, pouze málo z nich dokáže tyto znalosti na pracovišti skutečně využít.

Znalosti cizích jazyků jsou přitom v dnešní globální ekonomice nadmíru důležité. Jazykové znalosti podporují vedoucí pracovníky, aby pokračovali ve své kariéře, a pomáhají nadnárodním společnostem urychlit expanzi v zahraničí.

Každý zaměstnavatel, který se pro firemní jazykové kurzy rozhodne, se snaží kvantifikovat hodnotu a přínos jazykového vzdělávání pro podnik. Co ho o účinnosti firemního vzdělávání přesvědčí?

Zaměstnanci, kteří absolvují jazykové vzdělávání, se stávají sebevědomějšími a výkonnějšími

Studie prokazují, že firemní vzdělávání působí na zaměstnance velmi pozitivně – 90 % zaměstnanců se po absolvování jazykové výuky cítí jistěji ve své práci – při interakci s týmem, partnery, ale taky dodavateli a klienty.

Největší dopad to má na odvětví potravinářského a nápojového průmyslu, maloobchody a komunikační průmysl. Taky zaměstnanci v oblasti lidských zdrojů a informačních technologií zvyšují produktivitu své práce, protože jim byl poskytnut přístup k jazykovému vzdělávání. 

Uvádí se, že zaměstnanci ušetří průměrně tři hodiny a více týdně, jen díky tomu, že mají lepší jazykové znalosti. Tyto zbytečné hodiny jsou pravděpodobně vynaloženy při překladu jazyka nebo při řešení problémů způsobených nedorozuměním mezi kolegy nebo mezi zaměstnanci a jejich zaměstnavateli.

Společnost skutečně pozná své klienty

Znalost jazyků je základním úspěchem na mezinárodním trhu. Nelze mít zahraniční klienty, aniž byste rozuměli jejich jazyku, potažmo kultuře. Nemusíme mluvit přitom jenom o – firmám mnohdy společném jazyku – angličtině. Pokud se firma specializuje na jeden zahraniční trh, měla by usilovat o to, aby její zaměstnanci mluvili jazykem cílového zákazníka.

Ve společnostech jako je Booking.com, která působí ve více než 220 zemích, je klíčovou prioritou zaměstnávat lidi, kteří se zákazníky budou schopni mluvit v desítkách jazyků.

Jako další příklad, společnosti, které chtějí oslovit nový trh, musí taktéž znát jazyk cílového zákazníka, aby mohly efektivně zahájit marketingové kampaně. Nestačí jen najmout externí agenturu, která za společnost udělá veškerou práci.

Jako osoba, která má na starost poskytnutí záruky osvědčené značky, musíte zajistit, aby hodnota a zpráva, kterou chcete poslat dál, byla přeložena a doručena na cílový trh správně.

Pokud máte o firemní výuku zájem, neváhejte se obrátit na Jazykovou školu PELICAN, která sídlí v centru Brna. Na firemní výuku se specializujeme od svého založení. Rádi Vám poradíme, co zrovna Vaše společnost potřebuje.

PELICAN

Originální e-shop – konkurenční výhoda

Monday, May 27th, 2019

Žádný e-shop není stejný. Každý má totiž svého ducha a jasnou vizi. E-shop musí být sestaven vždy především tak, aby prodával. To je hlavní úkol, kterým se každý e-shop musí ubírat.

Nabídnout zákazníkům kvalitně zpracované prostředí e-shopu, ucelenou nabídku, dostatek platebních metod a v neposlední řadě i kvalitní logistické služby, není vůbec jednoduché, a pokud vsadíte na bezplatný e-shop, který sice bude fungovat, ovšem jen velmi stěží profitovat, měli byste si tuto volbu velmi dobře rozmyslet.

(more…)

Na jakém principu fungují laserové tiskárny

Thursday, April 18th, 2019

Laserové tiskárny patří mezi oblíbené pomocníky zejména v kancelářích, neboť je jejich provoz mnohem levnější než u tiskáren inkoustových. Podíváme se na to, na jakém principu laserová tiskárna funguje a v čem se liší od inkoustové.

(more…)

K čemu je dobrá nostrifikace vzdělání?

Thursday, April 18th, 2019

Nostrifikace vzdělávání je v současnosti čím dál rozšířenější a populárnější, protože v České republice žije a pracuje mnoho cizinců. Většina k nám přichází, aby si nechali uznat dosavadní studijní výsledky, kterých v rodné zemi dosáhly.

Pojďme si v následujícím článku nostrifikaci vzdělávání blíže přiblížit a seznámit se s tím, co je pro uznání diplomu zapotřebí vykonat.

Nostrifikace se dá přeložit také jako ověření vzdělání. Je zapotřebí k získání tzv. zaměstnanecké, případně modré karty. Možné je, nechat si uznat diplom středoškolského a vyššího odborného studia. Dále se uznávají například i profesní zkoušky (lékařské, asistenční, apod.).

(more…)

Seznamte se s daňovými ráji

Tuesday, March 19th, 2019

Daňový ráj je označení pro zemi, stát či území (jurisdikci) uplatňující nízké anebo žádné zdanění právnických či fyzických osob. Jedná se o termín velmi často používaný v souvislosti s offshore společnostmi a offshore podnikáním.

V českém prostředí nemají daňové ráje příliš lichotivou pověst a jsou mnohdy spojovány s nelegálními praktikami některých jedinců a podnikatelských skupin. Je však zapotřebí porozumět pozadí a problematice daňových rájů v širší souvislosti, a proniknout tak za jejich mnohdy nelichotivý mediální obraz. Nejen toto je cílem tohoto článku.

(more…)

Kouzlo papírových přání

Wednesday, March 13th, 2019

Papírová přání mají svůj původ v minulosti, kdy jsme ještě neznali chytré telefony a sociální sítě a lidé se místo zavolání raději sešli. V průběhu času jsme si tak nějak zvykli, že příteli k narozeninám pošleme esemesku a máme to z krku.

 Ale někteří z nás si zvykat nechtějí. A nejde ani zdaleka o starší lidi, kteří mají s vyťukáním zprávy problém.

Pořád máme rádi poctivé věci

Mnoho mladých lidí i dnes s chutí objevuje krásu papírových přání, která si mohou osahat, očichat a celkově prozkoumat všemi smysly. Zkrátka mají rádi poctivé a bytelné věci, které nejsou tak pomíjivé jako elektronická zpráva a zůstanou jako vzpomínka i po několika letech.

Zvláště, když potom dárce odejde do míst, z nichž už není návratu, zůstane nám alespoň přání, které nám kdysi před lety dal, když si vzpomněl na výročí našeho narození.

(more…)

Wakeboarding – síla vodního sportu

Tuesday, March 12th, 2019

Patříte mezi sportovní nadšence a adrenalin Vám není cizí? A už jste zkusili wakeboarding? Nejedná se o žádnou novinku ve vodním sportování, ale mnozí z nás při tomto výrazu hned nevědí, co si vlastně představit. Jistě znáte skateboard a snowboard, tak trochu je to z podobné branže, jen prostředí musíte vyměnit za širokou vodní plochu.

Historie

První wakeboardy se zrodily v San Diegu již v roce 1986. Společnost Liquid Force dodnes drží prvenství ve stále se zdokonalujících prvcích tohoto sportovního náčiní. K nám se tento sport dostal o pár let později, ale má stále více přívrženců.

Wakeboarding, nejen pro otrlé

Tento druh sportu v sobě ukrývá kombinaci známého surfingu a vodního lyžování. Sice už tento sport dávno není ve svých „plenkách“, ale stále se rozvíjí a nabírá na dynamičnosti. Wakeboardista je tažen lanem pomocí lodi, ta vytváří skvělé podmínky v podobě vln.

Ty poslouží jako pomyslný odrazový můstek. Zdatní wakeboardisté mohou díky vlnám zahájit přehlídku salt a rotací. Rychlost lodi (motorového člunu) se dostává k 30 km v hodině. Jízda v autě při této rychlosti se nám zdá trochu pomalá, možná by nás uspala. Na vodní hladině je to ale parádní jízda a vítr Vám jen šumí kolem uší.

Dalším způsobem, jak si zajezdit je navštívit některý z lanových wakeparků, kde jste taženi na laně po předem dané dráze na vodní hladině. Dráha pak podle obtížnosti může obsahovat různé můstky a další prvky. Jízda ve wakeparku je mnohem levnější než za člunem, a hlavně šetříte životní prostředí (vše je řešeno pomocí elektrických navijáků).

(more…)

Proč studovat cizí jazyky

Tuesday, March 12th, 2019

Jestliže jsi někdy zkusil začít studovat cizí jazyk, ať už to byl klasický kurz anglického jazyka nebo třeba výuka japonštiny, víš, že může být někdy velmi časově náročné pravidelně navštěvovat či dokonce dojíždět do jazykové školy.

Nicméně, ono je vlastně dost náročné i posadit se po práci doma – a „přinutit“ se k tomu, začít studovat jazyk jako samouk. K tomu, abychom se jazyk rozhodli studovat, a skutečně u toho posléze setrvali, nám totiž mnohdy schází motivace, která by naše odhodlání a snahu povzbuzovala dál. (more…)

Když pohádky učí jazyk

Tuesday, January 8th, 2019

Jaké by to asi bylo, kdybychom po přečtení dětského příběhu jako mávnutím kouzelného proutku uměli mluvit cizím jazykem. No jen řekni, nezní to jako pohádka? Díky Jazykové škole PELICAN tento příběh opravdu může mít happyend. A to nejen proto, že už nyní můžeš na stránkách školy najít pohádky ke stažení v cizím jazyce! Ale pojďme na to hezky popořádku.

(more…)

Repasovaná výpočetní technika – způsob, jak ušetřit

Monday, December 10th, 2018

Máte doma počítač, který stále více nedostačuje vaším požadavkům a hrozí reálné nebezpečí, že se brzy vydá do nebeských počítačových lovišť? To je nezáviděníhodná situace zvláště v okamžiku, kdy zrovna nedisponujete dostatečným množstvím peněžních prostředků na koupi nového. Repasovaná výpočetní technika je tu ovšem od toho, aby vám vytrhla trn z paty!

Repasovaná výpočetní technika je zdrojem vysoké kvality za nízkou cenu

Někteří lidé se netají svými obavami před koupí repasovaných výrobků. V okamžiku, kdy je zakoupí u prověřených prodejců, se však tyto starosti jeví většinou jako liché. Repasované pc nebo repasovaný notebook je od toho nového zpravidla k nerozeznání a disponuje stejnou funkčností. Rozdíl v ceně je ovšem naprosto zásadní položkou, když umožňuje ušetřit až 70 % finančních prostředků, které by bylo nutné vydat za nový přístroj.

Původ repasovaných výrobků je přitom velmi rozmanitý. Jedná se o předváděcí modely či počítače vrácené v zákonné lhůtě, jež spojuje především to, že byly velmi málo používány. Proto je zbytečné dělat si starosti s možným opotřebením.

(more…)

Copyright Abago Holding s.r.o.,
všechna práva vyhrazena.
Navštivte také další projekty: Služby:  Digi Reality - Realitní vyhledávač | Ušetřím.cz - Vyhledávač cen | Inzerce Dýně.cz - Inzerce zdarma | Moderní svět - Nejen o technologiích
Zábava: PeckaSMS.cz - vyhrajte super ceny | 101her.cz - Online hry zdarma |
TOPlist