Neoprenové boty a rukavice, nezbytní to společníci

Blog

Zamilovali jste se do vodních sportů? Máte ve sklepě nebo v garáži výbavu na kiteboarding, wakeboarding či paddleboarding? Pak se oblíbenému sportu budete chtít věnovat i v měsících, kdy nevládnou tropické teploty. Ukážeme vám jak.

Neoprenové boty a rukavice

Neopren jako termoizolační materiál nasákne a zadrží vodu. Tělo ji ohřeje na příjemnou teplotu a materiál teplotu těla drží dlouhodobě.

Prochladnutí ze studené vody je poměrně nepříjemné, proto sáhněte po neoprenu. Pro potápění potřebujete kompletní oblek, pro ostatní vodní sporty často stačí jen neoprenové boty a rukavice.

Větší bezpečí s neoprenem

Rukavice z neoprenu budou udržovat ruce v teple. Zároveň je budou chránit před UV zářením, odřeninám a oděrkům. V rukavicích se nebudete potit a jsou prodyšné. Kite, pádlo nebo vlek se v rukavicích drží mnohem lépe, protože nekloužou.

Boty na vodu z neoprenu chrání chodidlo proti prochladnutí i proti ostrým předmětům a nárazům. Mají protiskluzovou podrážku, a přitom jsou lehké a odolné. Nemusíte se s nimi bát horkého písku, korálů ani kamínků. Zároveň chrání chodidlo proti mikrobům a plísním.

Neoprenové boty jsou hřejivé boty vyrobené z měkkého neoprenu různé tloušťky. Právě podle tloušťky neoprenu se vybírají neoprenové boty různých vlastností. Jiné potřebujete na klidný paddleboarding a jiné do vleku na wakeboard.

Do neoprenových bot se často doporučují i neoprenové ponožky. Ty oceníte pro větší komfort a zahřátí v jarním a podzimním období. 

Proč si pořídit neoprenové boty a rukavice

Neoprenové boty oceníte při rekreačních vyjížďkách na kánoi s nezbytnými tekutými pralinkami v rukou i při letní dovolené. Nedocenitelné se však stávají ve chvíli, kdy se aktivně věnujete některému z vodních sportů. Kiteboarding nebo paddleboarding rozhodně nebudete provozovat jen pár dní v roce.

Chcete se v umění zdokonalovat, a proto je třeba pravidelně trénovat. Na vodní hladině a ve vlnách budete trávit i několik hodin denně a několik měsíců v roce. To by nebylo možné bez kvalitní výbavy, která vás bude nejen zahřívat, ale i chránit.

Neoprenové rukavice vám dávají množnost držet kite mnohem pevněji, povrch neklouže a kůže na rukou má mnohem méně mozolů.

Boty z neoprenu jsou vybaveny protiskluzovou podrážkou, což oceníte na každém typu prkna.

Neopren do chladných vod

Za silným větrem a mohutnými skoky nemusíte vyrážet jen do zahraničí. Se správnou výbavou si můžete užívat adrenalinových vodních sportů i v České republice. Máme sice chladnější podnebí a nižší teplotu vody, s neoprenem Mystic to ale není problém.

Neoprenové boty a neoprenové rukavice dávají možnost, jak si užívat vodního sportu mnohem déle, a to i v chladnějších jarních a podzimních měsících.

Jakmile klesá teplota pod 20 °C, hned sáhněte po botách z neoprenu a po neoprenových rukavicích.

No Comments »

No comments yet.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Leave a comment

Copyright Abago Holding s.r.o.,
všechna práva vyhrazena.
Navštivte také další projekty: Služby:  Digi Reality - Realitní vyhledávač | Ušetřím.cz - Vyhledávač cen | Inzerce Dýně.cz - Inzerce zdarma | Moderní svět - Nejen o technologiích
Zábava: PeckaSMS.cz - vyhrajte super ceny | 101her.cz - Online hry zdarma |
TOPlist