Skype a online jazykové kurzy – jak to funguje?

Blog

Jestli bychom měli jmenovat jednu dobrou věc, kterou nám situace okolo koronaviru přinesla, byla by to za nás určitě online výuka a její zdokonalení. Před dvěma lety byla online výuka jen pro nadšence a ty, kteří se jinak učit zkrátka nemohli. To se s lockdowny a nuceným zastavením setkávání změnilo.

Výuka jazyků se na dlouhou dobu přesunula do online prostředí a některé kurzy v něm zůstaly i po skončení opatření. A bylo jich více, než jsme čekali. Co jsme o online výuce zjistili? Jaké jsou její výhody a v čem tkví její úskalí? Vše, co potřebujete vědět o online výuce, vám řekneme v tomto článku.

Co potřebujete vědět před online výukou

Než se člověk začne cokoliv učit, je dobré si uvědomit, jakou máte motivaci. Ve prospěch online výuky mluví jedna velká motivace: nepřestat se učit. Je to totiž jedno z největších úskalí studia jazyka – jakmile se přestanete učit, hrozí velmi rychle, že své vědomosti ztratíte. Jak tomu předejít? Pokud není možné docházet do kurzu, učte se online!

Před samotným zahájením je určitě důležité zkontrolovat, jestli máte odpovídající vybavení a internetové připojení. Nemějte strach, pokud ne, jsou to věci, které se dají snadno vyřešit.

Ujistěte se, že máte nejaktuálnější verzi aplikace, přes kterou se učíte. Zavřete všechny ostatní záložky a aplikace. Nasaďte si sluchátka, zabráníte tak nežádoucí ozvěně. Použijte raději kabelový internet, než Wi-Fi připojení.

Co je potřeba vědět během online výuky

Nezapomeňte, že na lektorovi opravdu záleží. Skype a online jazykové kurzy vyžadují plánování a přípravu ze strany lektora, takže by dobrý lektor měl mít nejen skvělé jazykové znalosti, ale měl by také vědět, jak je předat. Nebojte se ozvat, pokud vám něco nesedí. Je nezbytné, abyste společně s lektorkou nebo lektorem našli rovnováhu v tom, co je potřeba se naučit.

Další důležitou proměnou v tom, jestli bude vaše online výuka úspěšná nebo ne, je typ kurzu, která navštěvujete. Můžete začít se skupinovým kurzem, který je skvělý pro ty, kteří se navzájem rádi motivují. Mějte však na paměti, že je tento typ kurzu v online variantě lehce náročnější.

Nebo můžete zkusit kurz individuální, který je zase pro ty, kteří v jazyce sledují nějaký konkrétní cíl – dojít na určitou úroveň, připravit se na zkoušky, získat certifikát apod. Je také mnohem jednodušší domlouvat se s lektorem na časech tak, aby vám to vyhovovalo.

Co si z online výuky odnesete

Ze Skype a online jazykových kurzů si samozřejmě především odnesete nové jazykové znalosti a zdokonalení těch, co jste už měli. Ale to není zdaleka vše. Díky výuce ve virtuálním prostředí si zlepšuje své IT dovednosti a počítačovou gramotnost, což využijete například v zaměstnání.

Jste odhodlaní vyzkoušet Skype a online jazykovou výuku? Napište nebo zavolejte do Jazykové školy PELICAN, kde vám rádi pomůžeme s výběrem a doporučíme nejlepší lektory.

No Comments »

No comments yet.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Leave a comment

Copyright Abago Holding s.r.o.,
všechna práva vyhrazena.
Navštivte také další projekty: Služby:  Digi Reality - Realitní vyhledávač | Ušetřím.cz - Vyhledávač cen | Inzerce Dýně.cz - Inzerce zdarma | Moderní svět - Nejen o technologiích
Zábava: PeckaSMS.cz - vyhrajte super ceny | 101her.cz - Online hry zdarma |
TOPlist