Archive for the ‘Mobily’ Category

Zápěsťový telefon

Thursday, February 5th, 2009

O tomhle telefonu jsem četla v souvislosti s nestabilní situací – jak politickou, tak i přírodní – protože v případě katastrofy se vždycky hodí mít telefon po ruce. Ale já bych se na to spíš dívala jako na další z mnoha telefonů, který se nad všemi ostatními může pyšnit hlavně pohotovostí a jednoduchostí, protože to je přesně to, co potřebujete, pokud se vaše prázdniny nebo cesta na nákup zvrtne v přírodní katastrofu.
Jednoduchý nenáročný telefon má základní funkce bez dalších vychytávek a to ho dělá jednoduchým jak k výrobě, tak i k prodeji. A co se týče přenášení – toť kapitola sama pro sebe; můžete si ho omotat kolem zápěstí a nosit ho všude s sebou. Přestože má potenciál stát se samostatnou známou značkou, pochybuji, že byste si přestali brát normální telefon.

Říká se jim Glassy Glassy Phones

Monday, January 26th, 2009

Designér Mac Funamizu je nezastavitelný, co se týče různých designových nápadů. Jeden z jeho posledních dvou výmyslů je pár skleněných telefonů. Oba mají vícero použití (nejen jako hodiny 🙂 ), ale jsou extrémně náchylné k otiskům prstů. Takže konkrétně tyhle dva budou určitě potřebovat ochranné pouzdro, aby přežili aspoň jeden den v kapse. No a protože jsou celé pouze ze skla jen s trochou plastu, doporučuji používat jen ve dnech, kdy máte perfektně čisté ruce, aspoň jako lékaři připravení na operační sál.

P-Per mobile

Sunday, January 4th, 2009

Jestli jste jedni z těch nadšenců pro iPhone, ráda bych vám představila další z jeho mnohých, přesto jednu z nejslibnějších konkurencí. Už jsem se tu jednou zmínila o projektu Chocolate Agency a dnes mám tu čest představit další z jejích projektů. Jmenuje se P-Per, je to mobilní telefon a jak slibují mnohé popisky, uspokojí jak environmentalisty, tak i technické geeky. Telefon se skládá ze čtyř vrstev: Základní deska, pak jakási vytlačovaná plastová destička, vrstva recyklovaného titanu a poslední vrstvou je dotykový, LEDkami podsvícený touchscreen. Jak můžete na obrázcích vidět, design rozhodně není na úkor použití minima materiálů. Tento nový módní výstřelek umožňuje nekonečné množství možností ovládání uživatelem. A to ještě ani nezmiňuji pohodlné ovládání displeje, přehrávání obrázků a videí. Zlatým hřebem, nebo snad třešinkou na dortu této konkurence je 7mm hloubka, 3megapixelový fotoaparát a pro mě zatím těžko uvěřitelné dvě minuty nabíjení.

„Trendy“ lidé potřebují „trendy“ telefon

Tuesday, December 30th, 2008

Telefon EDGE je designově navrhnutý ve stylu módních fajnšmekrů. Jeho název nemá nic společného s technologií pro rychlý přenos dat. Ve skutečnosti ale nepotřebujeme vědět čeho je telefon schopen, protože stejně jako ostatní fashion telefony vypadá úžasně a s EDGE telefonem máte jistotu, že si vás každý všimne nejen díky zářící skleněné klávesnici.
K přijmutí příchozího hovoru pouze stačí vysunout klávesnici. Vestavěná LED světýlka zajišťují podsvícení klávesnice pomocí lomu světla. Jediná viditelná linka je konektor mikrofonu, který designér Chris Owens šikovně využil jako orámování klávesnice.

i-Marble – budoucnost telekomunikačního světa

Wednesday, October 22nd, 2008

V dnešním digitálním světě jsme vždy co nejvděčnější za nejjednodušší spojení s našimi blízkými i vzdálenými osobami. A pokud se ženám nelíbí dlouhé lovení zvonícího mobilu z kabelky nebo jste obchodníci a potřebujete pohodlnější spojení se svými klienty, jistě oceníte další novinku z digi-světa. I-Marble plní úlohu jako mobilní telefon, počítač i hudební přehrávač (a podle toho, jak se na to díváte, možná i jako šperk). Vyznačuje se nejen obvyklými telefonními funkcemi, ale také laserovým projektorem, který umožňuje promítat data na jakýkoli povrch. Každé sluchátku umožňuje jinou funkci – v levém uchu je Power/Mode tlačítko, které slouží k přepnutí z přehrávání hudby do hovoru nebo prohlížení webu. Pravé „ucho“ umožňuje spravovat mobilní režimy. Všechna data lze nahrát před Bluetooth. Moc upřesňujících informací jsem nenašla, ale tady, tady a tady je více obrázků.

iLednička :)

Friday, October 17th, 2008

Každoroční berlínský veletrh spotřební elektroniky IFA 2008 sice už dávno skončil, ale přinesl spoustu zajímavých nabídek z moderního světa. Jednou z nich je vynález celosvětově uznávané společnosti pro výrobu bílé techniky Gorenje. Napadlo by vás, že dnes už můžete pomocí svého iPhonu ovládat třeba i pračku nebo ledničku? Někdo si určitě řekl že by to bylo fajn a tak byly představeny spotřebiče se speciální dokovací stanicí pro iPhone, který se po zasunutí ihned promění v plnohodnotný ovládač. A pokud máte Wi-Fi síť po celém domě, můžete bez problémů kontrolovat Gorenje zařízení – sledovat přípravu jídla v mikrovlnce, fázi pračky nebo upravovat programy sporáku. Takto upravená zařízení ponesou název Made for iPod. Na českém trhu zatím tato technika není dostupná a neměla jsem štěstí ani při průzkumu trhu světového. Nicméně mají své oficiální stránky ve stylu iPodu.

Nahradí nové médium plně CDčka?

Tuesday, September 30th, 2008

Je to asi 30 let, co mezi námi kolují optické disky pro ukládání digitálních dat, neboli jednoduše cédéčka a už se o jejich nahrazení ucházejí nová média. Jedním z nich je takzvané slotMusic. Důvodem jeho uvedení na trh je rok od roku upadající prodej CD nosičů s hudbou, protože lidé si stále více uchovávají nahrávky v digitální podobě, přesto je však chtějí mít stále na nějakém reálném médiu. Ve skutečnosti se ve nejedná o žádnou žhavou novinku, protože podstatou tohoto média je paměťová karta microSD od Sandisku. Pokud byste si tedy jednou takovou kartu koupili, počítejte s hudbou dodávanou ve formátu MP3. A to nebude trvat dlouho, dokonce se jejich nástup na trh předpokládá již v předvánočním období, protože s ní počítají už největší nahrávací společnosti jako EMI Music, Sony BMG, Universal Music a Warner Music. Cenově by se měly pohybovat na úrovni CDček, jejich kapacita je o něco větší – 1,1 GB, což znamená, že pojmou jedno celé hudební album i s texty písní. Tohle jsou oficiální stránky a pokud toho chcete vědět o CDčkách víc, tady je info a tady trochu praštěné video o jeho výrobě :).

Dobíjet si telefon při chůzi už není hudba daleké budoucnosti

Monday, September 29th, 2008

Představte si vaší každodenní mobilní komunikaci. Jedním z jejích největších nepřátel je pravidelné dobíjení baterie – tedy činnost, na kterou když zapomenete, bude vám váš komunikátor „bez šťávy“ k ničemu. Budoucnost však opět přináší řešení. Technologie společnosti M2E Power pracuje na bázi dobíjení mobilní elektroniky pomocí pohybu lidského těla. Než byste si ovšem užili půlhodinový rozhovor, ušlapali byste pořádný kus cesty. Je k tomu totiž třeba asi šest hodin aktivity, přičemž dobíjení by probíhalo neustále, nikoli nárazově, uvedla firma. Celý proces by vypadal tak, že bychom u sebe nosili nabíječku, která by nepřetržitě posílala energii do mobilního přístroje. Energie by se shromažďovala v li-ion bateriích a při plném dobití by se proces sám přerušil. Co v této technologii zůstává zatím největším problémem je přemluvit výrobce mobilních telefonů, aby tento systém instalovali do svých telefonů. Pokud by se jim to podařilo, s tímto vynálezem bychom se na trhu setkali asi tak do dvou let. Více o společnosti M2E Power zde

Hodinky s kamerou

Wednesday, August 27th, 2008

Již jsme tu měli pár zajímavých hodinek, namátkou např. hodinky s USB flash diskem. Dnes Vám představím hodinky s kamerou. Na obrázku lze vidět, že kamera se nachází na ciferníku pod číslem 2. Rozlišení kamery je celkem solidních 352 x 288 pixelů. Pamět pro nahráváni je 2gb a video se ukládá ve formátu AVI. Vše se dobíjí pomocí USB kabelu. Tyto hodinky s kamerovým doplňkem lze koupit za 236$ ( cca 4000kč ) zde. Nutno dodat, že se opravdu nejedná o levnou záležitost.

Nokia N95 a její cena

Tuesday, August 5th, 2008


V tomtom kratším článku jsem se zaměřil na mobil Nokia N95 a vývoj jeho ceny. Srovnávám cenu nyní a cenu před 19 měsící a přidal jsem můj názor na telefon a vlastnosti, které se mi libí a také nelíbí. Nakonec se mlžete podívat na pár obrázků a přečíst si technické parametry N95tky.

(more…)

Copyright Abago Holding s.r.o.,
všechna práva vyhrazena.
Navštivte také další projekty: Služby:  Digi Reality - Realitní vyhledávač | Ušetřím.cz - Vyhledávač cen | Inzerce Dýně.cz - Inzerce zdarma | Moderní svět - Nejen o technologiích
Zábava: PeckaSMS.cz - vyhrajte super ceny | 101her.cz - Online hry zdarma |
TOPlist