Jak funguje výkup nemovitosti

Blog

V současné době se objevuje stále více lidí, kteří se potýkají s nedostatkem financí a důvody jsou různé. Velký problém nastává v případě, že jsou zadluženi, mají hypotéku, kterou nemohou splácet, narůstají dluhy za platby energií, dluží bankám, u nichž mají úvěr.

Snadno se tak může stát, že se mohou dostat do exekučního řízení. Pokud patří mezi vlastníky nemovitosti, může se jednat o dům, byt, chatu, ale také třeba o pole, louky nebo les, tak mohou o tento majetek velmi snadno v exekučním řízení přijít.

Nabídka na výkup nemovitostí

Pokud se dostane nemovitost do dražby, exekutor za ni nabídne dlužnou částku, která však může být nižší, než je skutečná cena nemovitosti. Vhodnějším řešením je nabídka na výkup nemovitosti.

Odkupem nemovitostí se zabývá např. společnost Vykupnemovitostipraha.cz. Postačí se na ni obrátit a nic již nemusíte řešit, vše potřebné vyřídí za vás. Jedná se především o kompletní právní servis, který má klient zdarma.

Kupní smlouvy vyhotovuje advokát, u něhož je také v úschově kupní cena stanovená za nemovitost. Konzultace k případné spolupráci jsou vždy nezávazné.

V případě, že výkup nemovitosti svěříte do rukou odborníků z Vykupnemovitostipraha.cz, získáte cenu, která skutečně odpovídá příslušné nemovitosti.

Výkup domu nebo jiné nemovitosti je tedy vhodnou volbou pro ty, kdo mají zájem získat peníze ihned. Výše ceny se odvíjí především od stavu dané nemovitosti, jejím druhu a lokalitě, v níž se nachází a pohybuje se v rozmezí 50-90 % její tržní hodnoty.

V případě, že se daná nemovitost nachází ve městě nebo jeho okolí, velmi často bývá její hodnoty vyšší než u nemovitosti, která se nachází v oblasti, kde je horší infrastruktura i občanská vybavenost. Nebývá to však pravidlem.

Okamžitý výkup nemovitosti

Výkup nemovitosti lze realizovat do 24 hodin, a to za určitých podmínek. Na nemovitosti nesmí váznout právní vady. Pokud tomu tak je, je vždy zájemci sdělen reálný čas, během kterého lze nemovitost vykoupit. Doba výkupu tak závisí na povaze komplikací. Někdy ji nelze stanovit dostatečně přesně.

Jak vše probíhá?

První kontakt je většinou telefonicky či e-mailem. Zájemce sdělí, o jaký druh nemovitosti se jedná. Následně dojde k prověření právního stavu na katastru nemovitostí v listu vlastnictví. Pak následuje prohlídka dané nemovitosti v předem domluveném čase. Zde se zjišťuje aktuální technický stav dané nemovitosti a následně je navržena výkupní cena.

Pokud ji zájemce o výkup nemovitosti přijme, advokát připraví potřebné smlouvy. Ty jsou, společně se smlouvou o advokátní úschově, uloženy v příslušné advokátní kanceláři.

Jakmile je smlouva podepsána oběma stranami, je doručena na katastr a zájemci je vyplacena kupní cena. Nemovitost je pak předána na základě předávacího protokolu. Vše probíhá rychle a korektně.

No Comments »

No comments yet.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Leave a comment

Copyright Abago Holding s.r.o.,
všechna práva vyhrazena.
Navštivte také další projekty: Služby:  Digi Reality - Realitní vyhledávač | Ušetřím.cz - Vyhledávač cen | Inzerce Dýně.cz - Inzerce zdarma | Moderní svět - Nejen o technologiích
Zábava: PeckaSMS.cz - vyhrajte super ceny | 101her.cz - Online hry zdarma |
TOPlist