Jak vybral levný notebook pro studenta?

Blog

V dnešní době je práce na počítači běžnou záležitostí, a proto se dostávají i do škol. Vybrat nejlepší notebook pro studenta může být problém, pokud technice příliš nerozumíte.

Dnes si povíme, jaký notebook pro Vás nebo Vaši ratolest vybrat.

Pro studenta je zcela zbytečné pořizovat si ‘nadupaný’ stroj za několik tisíc. Na tuto činnost Vám určitě postačí obyčejný kancelářský (studentský) notebook.

Na začátku si řekneme, co takový počítač pro studenta potřebuje. Pokud Vám postačí pouhé kancelářské programy a internet, bude Vám bohatě stačit notebook se

  • 4 GB paměti RAM
  • Procesor Intel Celeron nebo Pentium
  • Obyčejnou grafickou kartu
  • HDD nebo SSD disk

Jaký zvolit Hard Disk (Pevný disk)?

Při výběru uložiště studentského notebooku je důležité si předem určit tyto věci:

  • Jakou potřebujete rychlost přenosu dat
  • Jak velkou paměť disku potřebujete

Základní a levnější variantou jsou disky HDD, které mají pomalejší datový přenos a zápis. Pomalejším datovým přenosem a je myšlena rychlost například kopírování dokumentů z jednoho disku na druhý, například flash disk.

Zápisem je myšlena rychlost přenosu dat přímo na Vás harddisk. Pokud jste osoba, která denně nepotřebuje převádět desítky souborů, bude Vám HDD disk stačit.

Druhou variantou jsou disky SSD. Tyto disky sice mají rychlejší přenos dat, ale jsou také nákladnější. **Z vlastní zkušenosti redakce víme, že se na SSD disky instalují operační systémy pro rychlejší funkčnost systému jako takového. **

Častou variantou je, že se v notebooku nacházejí oba disky (HDD i SSD). V takovém případě Vám postačí si rozmyslet, zda budete potřebovat využít rychlý přenos dat SSD disku a na základě toho si ukládat soubory na tento disk.

Dalším krokem je vzít v potaz kde se bude notebook užívat nejvíce. Pokud budete notebook používat hlavně na místech kde nemáte možnost si jej nabít, je důležité si vybrat notebook s větší kapacitou baterie. Vlastní zkušenost redakce ukazuje, že je v těchto případech optimální mít baterii alespoň s osmi hodinovou výdrží.

Samozřejmě koupit si zcela nový studentský notebook nemusí být pro každého to pravé z důvodu vysokých cen. Jestliže jde o koupi zcela nového zařízení jedná se obvykle o ceny začínající na 8-9 tisících.

Naštěstí pro Vás existuje varianta, kde si studentský notebook můžete pořídit opravdu levně.

Repasované notebooky

Tou jsou repasované notebooky, které se dají pořídit s výraznou slevou a to až 70 %.
Jsou to zpravidla vyřazené notebooky z velkých firem, předváděcích akcí či leasingů.
Takové notebooky se poté vyčistí.

V případě nefunkčnosti se vadný díl vymění za nový a notebook putuje do prodeje za nízkou cenu. Všechny notebooky jsou před prodejem testovány na funkčnost a jsou pro Vás pojištěny zárukou na 12 měsíců.

Jeden z prodejců repasovaných notebooků je incomputer.cz. V jeho nabídce najdete všechnu elektroniku od klávesnice po stolní počítač.

No Comments »

No comments yet.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Leave a comment

Copyright Abago Holding s.r.o.,
všechna práva vyhrazena.
Navštivte také další projekty: Služby:  Digi Reality - Realitní vyhledávač | Ušetřím.cz - Vyhledávač cen | Inzerce Dýně.cz - Inzerce zdarma | Moderní svět - Nejen o technologiích
Zábava: PeckaSMS.cz - vyhrajte super ceny | 101her.cz - Online hry zdarma |
TOPlist