Archive for the ‘Budoucnost’ Category

Další domek na kolečkách…ale tenhle je výjimečný

Thursday, March 12th, 2009

Tenhle mobilní dům byl hlavně inspirován vilou Chemosphere Johna Lautnera. Tato moderní verze vesmírné lodi jako příbytku je jednoduše fantastická. Jediným rozdílem je, že Lautnerova verze je stacionární a tahle je cestovní. Krása tohohle domu na kolečkách spočívá v tom, že obsahuje všechny části obydlí, které už dnes považujeme za standart. Můžeme tady najít koupelnu, obývák, ložnici, kuchyň a také kancelář v 252° obytného prostoru.

Je to jednoduše mobilní minidům. Celá koncepce obytného domu je založena na pokojích rozevírajících se do 252° radiusu. Mobilní stěny a podlahy každé jednotky jsou na kolejnicích a jsou lehce rozevíratelné.

Celý domek navrchu zakrývá posuvná střecha složená z posuvných ploch. Takže pokud rádi kempujete a na vašich cestách jste si zvykli na jistý komfort, o který byste neradi přišli, tohle bude určitě řešení právě pro vás.
Ovšem jediné co jsem z tohoto konceptu nevybádala je řešení odpadu nebo kde jsou ukryté zásobárny vody pro sprchu a kuchyň.

Když řízení kola není dostatečně ekologické

Saturday, February 28th, 2009

Pokud už vám nestačí vaše enviromentálně zaměřené nálepky na vašem kole, taky by se vám mohlo zalíbit kolo Green Shadow. Bylo vyvinuto designován studiem Mr. Onüff původně pro videohru, přesto je však kolo zajímavou studií jak tvarovou, tak i funkční. A to díky LCD displeji zabudovaném v řídítkách, který vám počítá kilometry, sleduje tep a kalorie. Není vlastně určeno pro sériovou výrobu, ale dokážu si živě představit, že by se vyrábělo pro milovníky země a ekology. Snad kvůli barvě?

Okno do světa

Monday, January 5th, 2009

Žijeme v moderní době, ať chcete nebo ne, obklopuje nás a dostihuje na každém kroku. A některé technologické vynálezy nám v tomhle životním chaosu usnadňují práci, což od nich vlastně čekáme asi nejvíc, nebo nás jednoduše jen baví a zajímají. A u některých je na první pohled hned jasné k čemu slouží. To, co tady vidíte je tablet, jehož designérem je Mac Funamizu. Prozatím jím ještě není pojmenován, ale i beze jména nabízí možnosti, které jsou přinejmenším uchvacující a pokud bude jednou volně dostupný, už teď se začínám těšit na dost slibnou budoucnost s další technickou vymožeností.
Tablet lze pojmenovat například jako The Looking Glass, něco jako zrcadlo nebo okno do světa. Spojením fotoaparátu, skeneru, GPS a připojení k internetu se i tenhle prostý nápad může stát reálným. Jednoduše zaměřte rámeček na cokoli za oknem, od budovy přes auto nebo obraz, naskenovaný pohled bude analyzován a vyhledán na stránkách jako wikipedie, google nebo googleearth. Nebo chcete vědět něco o nějakém slově v knize nebo v časopise? Jednoduše ho zaměřte rámečkem a označte to slovo. Přístup k různým slovníkům, tezaurům a k různým databázím vám slovo vysvětlí takřka během vteřiny.

V příkladu ho designér využil k identifikaci patra budovy, kterou označil.

A tím nabídka nekončí. Zaměřte rámeček na libovolnou restauraci, podívejte se na její menu nebo rovnou udělejte rezervaci.
Tenhle nápad má tolik využití, že by měl podle mě být realizován co nejdřív.

P-Per mobile

Sunday, January 4th, 2009

Jestli jste jedni z těch nadšenců pro iPhone, ráda bych vám představila další z jeho mnohých, přesto jednu z nejslibnějších konkurencí. Už jsem se tu jednou zmínila o projektu Chocolate Agency a dnes mám tu čest představit další z jejích projektů. Jmenuje se P-Per, je to mobilní telefon a jak slibují mnohé popisky, uspokojí jak environmentalisty, tak i technické geeky. Telefon se skládá ze čtyř vrstev: Základní deska, pak jakási vytlačovaná plastová destička, vrstva recyklovaného titanu a poslední vrstvou je dotykový, LEDkami podsvícený touchscreen. Jak můžete na obrázcích vidět, design rozhodně není na úkor použití minima materiálů. Tento nový módní výstřelek umožňuje nekonečné množství možností ovládání uživatelem. A to ještě ani nezmiňuji pohodlné ovládání displeje, přehrávání obrázků a videí. Zlatým hřebem, nebo snad třešinkou na dortu této konkurence je 7mm hloubka, 3megapixelový fotoaparát a pro mě zatím těžko uvěřitelné dvě minuty nabíjení.

Víceúčelové “hodinky”

Tuesday, December 30th, 2008

Kde jsou ty časy, kdy jsme na rukou nosili páskové hodinky s veselými ciferníky se zvířátky a urputně se sháněli po nějakých, co by uměly něco navíc, jako třeba ukazovat i datum nebo měly možnost uložit si až 6 telefonních čísel. To na dnešních hodinkách si bez obav můžete prohlížet fotografie, ba co víc, dokonce vám mohou bez menších potíží posloužit i jako GPS navigace. Jedněmi z takových jsou například „hodinky“ od Chocolate Agency. Jejich povrch je z E-papír, který si zachovává svou tenkost bez újmy na vysokém kontrastu nebo výkonnostních kvalitách. Jejich délka může být přizpůsobena přidáním magnetických „cvočků“ na konec. Jejich nejlepší vlastností je, že nepotřebují dobíjet, energii získávají z energie kinetické. Tak běžte a užívejte si 🙂
Tady hledejte oficiální stránky.

Není kohoutek jako kohoutek

Tuesday, December 23rd, 2008

Přichází moderní doba a s ní i neotřelý design vozidel, domů, mobilních telefonů nebo domácích spotřebičů. Dnes vám ráda přenesu trochu toho neotřelého i do vašich koupelen a umýváren. Tento vodovodní kohoutek je neobvyklý hlavně svým provedením. U elektronické verze nenaleznete žádnou ovládací páčku, ale teplotu i sílu toku si určujete na ergonomicky vhodně umístěném panelu. Modře podsvícený displej vám pak ukáže všechny informace o tekoucí vodě. Ovládací panel je tak jednoduchý, že ovládání bude určitě snadné i pro vaše návštěvy, které se s tímto systémem setkají poprvé.

Není nad to mít čistá okna

Wednesday, December 17th, 2008

Čtyři američtí studenti inženýrství z univerzity v Michiganu si pohrávali s myšlenkou inovace v mytí oken bez přičinění lidské aktivity a dotáhli to až dokonce, když přivedli na svět automatický čistič oken Winboni. Ten pracuje při nabíjení čtyřmi klasickými AA bateriemi a při čištění používá plstěné ubrousky po obvodu. Skupina čtyř studentů, jejímiž členy jsou Emily Duszynski, Kyle Koepf, Joshua Thomet a Jonathon Luckhardt, vyhráli první cenu ve studentské mezinárodní designové soutěži Amerického sdružení mechanických inženýrů.

Podívejte se na krátké video o vynálezu:

Textový náramek

Wednesday, November 19th, 2008

I mezi Čechy je spousta nadaných designérů, jako například Petr Hampl, který vymyslel a navrhl praktický náramek, s možností zobrazení krátkých zpráv. Takže pokud chcete mít o svých dětech přehled a nechcete jim hned do nevyzpytatelných rukou svěřovat mobilní telefon nebo jakýkoli jiný, snadno ztratitelný komunikátor, máte možnost je opatřit náramkem. Celý projekt je sice zatím v konceptu, ale už teď víme, že napájení by mělo být zajištěno skrz malé zabudované solární články. Pokud tedy neposedné ratolesti budou brát náramek na vědomí, budou ihned vědět, že například mají jít domů.

Robotická ruka

Thursday, November 13th, 2008

Dnes tu mám jednu z dalších vymožeností moderního světa. Už není utopie, že roboti nám jsou k ruce nejen v domácnosti, ale i v běžném životě. Koneckonců vždyť i takový šlehač nebo mixér jsou vlastně domácími roboty. Ale kdy si nějaká hospodyňka nezasteskla, že by si přála mít aspoň jednu ruku navíc, aby všechno stihla? Společnost Spot Industries vytvořila a představila robotickou ruku s předloktím příhodně pojmenovanou „Handy“. Mluvčí společnosti So Soon Dun ji představil a popsal ji takto: Handy je schopná zvládat mnoho z domácích prací a čiností, jako je praní, vyklepávání, malování, kopání, hnětení a jediným jejím limitem je vaše představivost. Handy je velice pevná, ale má jemné sevření a schopnost kývat se nahoru a dolů a výběr rychlosti je naprosto uspokojující.
Handy je dodávána s USB portem a bezdrátově může být spojen s iPody, klavsnicemi a počítači.
Teda nevím jak vy, ale já bych docela ráda viděla jak je možný prát jen jednou rukou 🙂

Plášť neviditelnosti už není jen pohádka

Tuesday, November 4th, 2008

Vědci jsou zase o krok blíž k neuvěřitelným vynálezům, které naše představivost zná jen ze sci-fi nebo kouzelných příběhů. Dokážou vytvořit už i takové látky a materiály, které umožní lidem i jiným předmětům stát se neviditelnými pomocí přesměrování světla kolem 3D objektů za použití metamateriálů. Uměle vytvořená struktura se zvláštními optickými vlastnostmi neobsahuje materiály, které by byly nalezeny v přírodě. Metamateriály jsou složeny z kovů, ale také keramických, teflonových a dalších vláken. Jsou navrženy tak, aby se ohýbaly na viditelném světle takovým způsobem, jakým to obyčejné látky nedokáží. Vědci se je snažili použít k ohýbání světla kolem objektů tak, aby nemohly vytvářet odlesky nebo stíny. Tento nový objev, který má zaručit neviditelnost lidí i jiných objektů na viditelném světle, by měl najít široké využití v různých oblastech, včetně armádních a vojenských jednotek. Tady je video, na důkaz že tato technologie funguje, každopádně vždy ovšem bude několik pochybujících duší, které vymýšlejí varianty optických klamů a hledají na videech chyby. Já nepopírám, že to může být všelijak, ale i kdyby tohle byl padělek, já věřím tomu, že jednou to možné bude.

Copyright Abago Holding s.r.o.,
všechna práva vyhrazena.
Navštivte také další projekty: Služby:  Digi Reality - Realitní vyhledávač | Ušetřím.cz - Vyhledávač cen | Inzerce Dýně.cz - Inzerce zdarma | Moderní svět - Nejen o technologiích
Zábava: PeckaSMS.cz - vyhrajte super ceny | 101her.cz - Online hry zdarma |
TOPlist