Robotická ruka

Budoucnost

Dnes tu mám jednu z dalších vymožeností moderního světa. Už není utopie, že roboti nám jsou k ruce nejen v domácnosti, ale i v běžném životě. Koneckonců vždyť i takový šlehač nebo mixér jsou vlastně domácími roboty. Ale kdy si nějaká hospodyňka nezasteskla, že by si přála mít aspoň jednu ruku navíc, aby všechno stihla? Společnost Spot Industries vytvořila a představila robotickou ruku s předloktím příhodně pojmenovanou „Handy“. Mluvčí společnosti So Soon Dun ji představil a popsal ji takto: Handy je schopná zvládat mnoho z domácích prací a čiností, jako je praní, vyklepávání, malování, kopání, hnětení a jediným jejím limitem je vaše představivost. Handy je velice pevná, ale má jemné sevření a schopnost kývat se nahoru a dolů a výběr rychlosti je naprosto uspokojující.
Handy je dodávána s USB portem a bezdrátově může být spojen s iPody, klavsnicemi a počítači.
Teda nevím jak vy, ale já bych docela ráda viděla jak je možný prát jen jednou rukou 🙂

3 Comments »

Comment by Abago

Celkem zajimave by mohlo byt uceni te ruky… jak se ji rekne co ma delat?

Posted on November 13, 2008 at 6:33 pm

Comment by Eframka

to je zajimava otazka, to me nenapadlo,…zkusim to zjistit 🙂

Posted on November 13, 2008 at 8:44 pm

Comment by Eframka

Tak prohledala jsem co jsem mohla, ale nikde se zrovna k téhle otázce mluvčí nevyjádřil. Já se však domnívám, že pokud můžete ruku připojit pomocí USB kabelu k počítači i klávesnici, jednoduše mu budu zadávány naprogramované příkazy touhle cestou.
Mimo to jsem se ještě dočetla doplňující informace o tom, že do volného prodeje v obchodech by měla přijít během dvou let a dokonce se pracuje na verzi, která bude složitelná tak, aby se vešla do běžné aktovky…vzhledem k váze necelých 7 kilo bych ovšem chtěla vidět někoho, kdo by se s tím táhnul. A dál se uvažuje i o nastavitelných nožkách a kolečkách pro větší mobilitu.

Posted on November 15, 2008 at 1:29 am

RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Leave a comment

Copyright Abago Holding s.r.o.,
všechna práva vyhrazena.
Navštivte také další projekty: Služby:  Digi Reality - Realitní vyhledávač | Ušetřím.cz - Vyhledávač cen | Inzerce Dýně.cz - Inzerce zdarma | Moderní svět - Nejen o technologiích
Zábava: PeckaSMS.cz - vyhrajte super ceny | 101her.cz - Online hry zdarma |
TOPlist