Okno do světa

Budoucnost

Žijeme v moderní době, ať chcete nebo ne, obklopuje nás a dostihuje na každém kroku. A některé technologické vynálezy nám v tomhle životním chaosu usnadňují práci, což od nich vlastně čekáme asi nejvíc, nebo nás jednoduše jen baví a zajímají. A u některých je na první pohled hned jasné k čemu slouží. To, co tady vidíte je tablet, jehož designérem je Mac Funamizu. Prozatím jím ještě není pojmenován, ale i beze jména nabízí možnosti, které jsou přinejmenším uchvacující a pokud bude jednou volně dostupný, už teď se začínám těšit na dost slibnou budoucnost s další technickou vymožeností.
Tablet lze pojmenovat například jako The Looking Glass, něco jako zrcadlo nebo okno do světa. Spojením fotoaparátu, skeneru, GPS a připojení k internetu se i tenhle prostý nápad může stát reálným. Jednoduše zaměřte rámeček na cokoli za oknem, od budovy přes auto nebo obraz, naskenovaný pohled bude analyzován a vyhledán na stránkách jako wikipedie, google nebo googleearth. Nebo chcete vědět něco o nějakém slově v knize nebo v časopise? Jednoduše ho zaměřte rámečkem a označte to slovo. Přístup k různým slovníkům, tezaurům a k různým databázím vám slovo vysvětlí takřka během vteřiny.

V příkladu ho designér využil k identifikaci patra budovy, kterou označil.

A tím nabídka nekončí. Zaměřte rámeček na libovolnou restauraci, podívejte se na její menu nebo rovnou udělejte rezervaci.
Tenhle nápad má tolik využití, že by měl podle mě být realizován co nejdřív.

1 Comment »

Comment by Satanda

heeej,tak tohle je fuckt bomba!!!to ci!!

Posted on June 4, 2009 at 12:27 pm

RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Leave a comment

Copyright Abago Holding s.r.o.,
všechna práva vyhrazena.
Navštivte také další projekty: Služby:  Digi Reality - Realitní vyhledávač | Ušetřím.cz - Vyhledávač cen | Inzerce Dýně.cz - Inzerce zdarma | Moderní svět - Nejen o technologiích
Zábava: PeckaSMS.cz - vyhrajte super ceny | 101her.cz - Online hry zdarma |
TOPlist