Dekodér dětského pláče

Blog

Máte děti? Jste začínající rodiče a jste často necháni napospas osudu, když vám byla svěřena do péče vaše drobná a nepředvídatelná ratolest? Já tedy zatím mamina nejsem, ale kdybych byla a propásla tuhle příležitost mít jedinečného pomocníka při péči o malé škvrně, možná bych si rvala vlasy při vzpomínce jak jsem se cítila beznadějná, když dítě plakalo a já přesto nevěděla co mu chybí.

Tenhle problém hravě vyřešil Hansook Lee, který vyrobil BabySays, zařízení, které „dešifruje“ dětský pláč a dává tak rodičům informace o tom, co se s dítěte, děje. Dětský pláč má totiž odlišný zvuk pro různé potřeby. BabySays tyto potřeby dítěte „přeloží“ do jazyka dospělého a tak už budete vždycky vědět, jestli je prcek hladový, ospalý, potřebuje přebalit nebo se jen dožaduje pozornosti.

Vysílač, který je umístěn v polštářku zaznamenává brekot a analyzuje ho. Poté je zpráva odeslána do přijímače, kterým je náramek, který má rodič na ruce, a na náramku se ukáže zpráva a zároveň se ozve zvuk dětského pláče nebo zavibruje.

No Comments »

No comments yet.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Leave a comment

Copyright Abago Holding s.r.o.,
všechna práva vyhrazena.
Navštivte také další projekty: Služby:  Digi Reality - Realitní vyhledávač | Ušetřím.cz - Vyhledávač cen | Inzerce Dýně.cz - Inzerce zdarma | Moderní svět - Nejen o technologiích
Zábava: PeckaSMS.cz - vyhrajte super ceny | 101her.cz - Online hry zdarma |
TOPlist