icq – něco málo o tomhle kecálku

Software

Něco málo o tomto fenoménu dnešní doby. ICQ je určitě nejrozšířenější kecálek na internetu a jeho funkce využil téměř každý z nás.

Určitě každý z Vás kdo si bude pročítat tento článek tak má na svém počítači nainstalovaný ICQ ( nebo obdoby qip, miranda … ). Nedávno jsem četl článek, kde podle průzkumu každý kdo je po formátu počítače si při prvním spuštění nainstaluje potřebné ovladače ( k grafice, zvukovce, wifi, lan atd. ) a když se mu rozběhne net, tak první co stahuje a instaluje je ICQ potom teprve přichází na řadu antivirák, rozbalovací programy či hudební přehrávače, což je celkem zajímavé. Ale něco málo z historie. Věděli jste, že ICQ byl vyvinut izraelskou firmou Mirabilis v roce 1996? Já se přiznám, že sem o tom neměl ani ponětí. Později koupila americká firma America Online Mirabilis za 407 milionů dolarů, na netu jsem našel, že 287 milionů dali v hotovosti a 120 milionů v tříletých splátkách. ICQ nabízí celou řadu funkcí, přes odesílání SMS zpráv, hraní multiplayerových her, offline odesílání zpráv až po chatování s více uživateli, ale to je jen pár z řady funkcí, které ICQ dokáže. Každý registrovaný uživatel obdrží svoje UIN číslo přes které se přihlašuje na svůj účet. S UIN číslem se dá také výborně obchodovat pokud jste se registrovali dříve a obdrželi jste jiné než standardní 9místně číslo. Zde se můžete podívat, že lidé na ebay nabízí k prodeji své např. šesti nebo sedmi místné icq číslo. Narazil jsem na zajímavé věci, při instalaci když souhlasíte s podmínkami icq je také napsáno:

  • icq nesmí používat osoby mladši 13 let
  • cokoliv odešleme přes icq stává se majetkem firmy AOL – jde o copyright. Takže pokud odešleme přes icq zprávu např. zdrojový kod nějakého programu či internetové stránky, majitelem je firma AOL.
  • icq sice nesleduje data uživatelů, ale má právo je prodat

O těchto věcech jsem neměl vůbec potuchy a docela mě to překvapilo. Ale zpět k nejnovější verzi. Někdy v dubnu roku 2007 poprvé vyšlo ICQ 6. Tato verze má úplně nové menu a opět přináší nové a zajímavé funkce. Já jsem ještě nedávno používal ICQ5, ale nyní když se chcete přihlásit na ICQ5 tak Vám to hodí hlášku, že verze je stará a po kliknutí na OK Vám začne aktualizace na ICQ6. Nejnovější verzi jsem využíval cca týden, pak jsem to vzdal a z počítače jí okamžitě odinstaloval. ICQ6 mi prostě nesedlo a vadila mi tam spousta věcí, tak jsem přešel na qip se kterým jsem spokojený, ale není to pořád jako se starým dobrým ICQ verze 5. Jsem opravdu zvědav s čím přijde další verze ICQ a jak bude vypadat, do té doby vím, že budu využívat qip a vzpomínat na icq 5tku.

No Comments »

No comments yet.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Leave a comment

Copyright Abago Holding s.r.o.,
všechna práva vyhrazena.
Navštivte také další projekty: Služby:  Digi Reality - Realitní vyhledávač | Ušetřím.cz - Vyhledávač cen | Inzerce Dýně.cz - Inzerce zdarma | Moderní svět - Nejen o technologiích
Zábava: PeckaSMS.cz - vyhrajte super ceny | 101her.cz - Online hry zdarma |
TOPlist