Nejen k Vánocům, nejen pro děti

Vychytávky

Onehdy jsem se prohrabávala starými dětskými krámy a narazila na svůj mikroskop, který jsem dostala před lety dárkem k Vánocům. Vybavil se mi ten úžasný pocit možnosti objevování nových miniaturních světů a vzpomněla jsem si i jak jsem večer co večer seděla u stolu a mezi sklíčka cpala snad všechno co mi přišlo pod ruku, co bych mohla lépe prozkoumat, sušeného hmyzu a prapodivných roztoků nevyjímaje. Shodou okolností jsem ten samý den na internetu viděla inzerci na modernější USB mikroskop, jakožto skvělý dárek k Vánocům pro malé badatele. A tak vám i sem hodím pár odkazů pro případ, že máte také zvídavé potomky nebo přátele a tahle věc by jim mohla udělat radost. Sehnat ho můžete třeba tady, tady, tady nebo tady, ale ještě se můžete podívat sem, sem, sem i sem. Ale ještě před tím, než se podíváte, určitě by se hodilo malé info; můžete narazit jak na levnější, tak i na dražší modely, přiblížení bývá vesměs podobné – 20x, 50x, 200x, většina také je osvícena malým LED světýlkem a váží kolem 90g. Málokdy se také setkáte s maximálním rozlišením menším než 1280×1024. V obchodech ho lze sehnat do dvou tisíc. Pokud ovšem dáváte přednost ručně vyrobeným dárkům, tady je návod.
Mikroskop je pěkný dárek jak pro zvídavé dětičky, tak i k profesionálním nebo aspoň poloprofesionálním účelům – zlatníkům, doktorům, hygieniků, učitelům ve školách.

No Comments »

No comments yet.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Leave a comment

Copyright Abago Holding s.r.o.,
všechna práva vyhrazena.
Navštivte také další projekty: Služby:  Digi Reality - Realitní vyhledávač | Ušetřím.cz - Vyhledávač cen | Inzerce Dýně.cz - Inzerce zdarma | Moderní svět - Nejen o technologiích
Zábava: PeckaSMS.cz - vyhrajte super ceny | 101her.cz - Online hry zdarma |
TOPlist