Budoucnost v kartách

Blog

Už od pradávna se věštilo a vykládala se budoucnost.

Tyto prastaré způsoby, které se datují až do dob starověkého Egypta, si během své doby „prožily“ snad všechno.

Co se týče starověkého období, bylo věštění v oblibě. Po celém území středozemního moře se věštilo ze zvířecích vnitřností, v prastaré Babilónii z ovčích jater. Nejslavnějším starověkým věštcem byl hebrej Josef, ve své době působící na dvoře egyptských panovníků.

Ve středověku se věštění považovalo za temné síly. Každý, kdo provozoval magii (včetně věštění), byl nařčen z čarodějnictví a na hranici následně upálen.

V 19. století, kdy už středověk v celé Evropě dávno pominul, se na věštění začalo pohlížet jako na módní trend. Bylo zcela normální si od cikánského lidu nechat předpovídat budoucnost z dlaně, křišťálové koule, nebo vykládáním karet.

Od minulosti až po současnost prošlo věštění několika etapami. Jednou bylo vyhledávané, pak zakázané pod trestem smrti, a pak zase modním trendem. V dnešní době k vykládání budoucnosti každý přistupuje individuálně.

Jedni v něj věří a vyhledávají, jiní tím opovrhují. Nicméně i ti největší odpůrci nemůžou popřít jednu věc: věštění je tajemný způsob, který do jisté míry všechny láká ke zvědavosti, co jej čeká.

Tarot

Jedním z věšteckých pilířů je vykládání budoucnosti z karet. Tarotové karty patří k těm nejznámějším vykládacím kartám vůbec.

Nejzáhadnější na tarotových kartách je, že dodnes nikdo s přesností neví, kde a odkud se vzaly. Nicméně se z historických pramenů dá jasně usoudit, že se poprvé objevili v Evropě v 2. polovině 14. století.

Vykládání tarotu

Jak jsme již zmínili vykládání karet má předpovědět budoucnost. Nicméně v současné době existuje několik verzí tarotových karet, takže symbolika karet se může různit. Je tedy na každém, jaký balíček si vybere.

Ať se ale setkáte s jakýmkoliv typem karet, význam je stejný.

Samotné věštění z karet se může rozdělit na dvě odvětví, dle kterého se můžeme řítit.

  • Výklad tarotových karet Jiřího Berty – tento výklad není ani o hledání budoucnosti, jako o hledání sama sebe a svého já v situacích, kdy se ztrácíme ve vlnách sobeckosti. Výklad Jiřího Berty je klasickým způsobem výklad jedné karty, kdy se celý balíček rozdělí do skupin se svým vlastním významem
  • Výklad jedné karty – oproti výkladu karet Jiřího Berty, tady se celé věštění soustředí na budoucnost osoby, co jej čeká a co jej nemine

Andělské karty a jejich výklad

Další známe jsou Andělské karty, které také předpovídají budoucnost. Od tarotových karet se liší nejenom počtem karet, ale také významem.

Při vykládání karet, musíte vědět, že každá karta nese s sebou poselství od osobního anděla. Anděl, neboli osobní strážce chce pro svého svěřence to nejlepší.

Při vykládání karet je důležité se soustředit na problém, který osobu trápí, a se zavřenýma očima se napojit se na svého osobního anděla. Po dotazu „Co chceš, abych o tom věděl,“ oči otevřít a vybrat si kartu.

Tarot a andělské karty

A jaký je vlastně rozdíl mezi tarotovými kartami a andělskými kartami? Ačkoliv na první pohled se zdá, že se jedná o ty samé karty, pravda je, že andělské karty nosí jenom samá pozitivní předpovědi, ale v tarotových kartách se můžete dozvědět něco nepříjemného.

Závěrem bych chtěl podotknout, že ať to vypadá, jakkoliv bláznivě, celá předpověď budoucnosti může vyjít. Jde jenom o to, jaký pohled máte na své okolí a jak přistupujete k daným problémům.

Nicméně pokud se ve vás probudila zvědavost a říkáte si, že by nebylo špatné si předpovědět budoucnost, pak karty (ať už tarotové nebo andělské) jsou tady právě pro vás.

Poznani-knihy.cz

No Comments »

No comments yet.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Leave a comment

Copyright Abago Holding s.r.o.,
všechna práva vyhrazena.
Navštivte také další projekty: Služby:  Digi Reality - Realitní vyhledávač | Ušetřím.cz - Vyhledávač cen | Inzerce Dýně.cz - Inzerce zdarma | Moderní svět - Nejen o technologiích
Zábava: PeckaSMS.cz - vyhrajte super ceny | 101her.cz - Online hry zdarma |
TOPlist