Poznejte výhody ready made společnosti

Blog

Ready made společnosti mají pro podnikatele celou řadu výhod. V čem konkrétně a na co si dát pozor?

Co je ready made společnost

Ready made společnost je tzv. společnost předzaložená. Jinými slovy jde o běžnou obchodní společnost, která už se všemi podstatnými náležitostmi existuje.

Ready made společnost tedy má svoje sídlo, je zapsaná v obchodním rejstříku, má jednatele, disponuje splaceným základním kapitálem a splňuje veškeré zákonem stanovené náležitosti. Ačkoli k tomu má všechny předpoklady, fakticky ovšem nikdy žádnou obchodní činnost nevyvíjela.

Po koupi dochází k odvolání stávajícího jednatele, převodu obchodního podílu a ke jmenování jednatele nového. Tím se stává kupující a veškerá práva a povinnosti přecházejí na něj (nebo na větší počet jednatelů dle zájmů nového majitele). Musí se proto uskutečnit valná hromada, a to většinou formou notářského zápisu.

Hlavní výhody ready made společnosti

Výhodou tedy je, že její majitel si ji nemusí zakládat sám. Díky tomu ušetří značné množství času. Průměrná úspora se dnes odhaduje na zhruba 10 dní oproti běžnému založení firmy. Začít jednat za společnost může nový vlastník už do 24 hodin. Vše navíc lze vyřešit zpravidla v rámci jediného jednání.

Pro řadu podnikatelů nemusí být zakládání vlastní společnosti reálné nejen z finančního hlediska, ale také pro neznalost příslušné právní problematiky. Na současném českém trhu působí desítky společností, které se zaměřují na prodej ready made společností. A to nejen těch českých, ale i evropských.

Většina společností nabízí i další přidružené služby, například poskytování prestižního sídla, asistenci při registraci u DPH a mnoho dalšího.

Vyplatí se ready made?

Z hlediska úspory času se koupě předzaložené společnosti vyplatí určitě. Pochopitelně už nikoli z hlediska financí. Kupujete-li například ready made s.r.o., jedná se samozřejmě o určitou službu. A za servis, kterého se vám dostalo, je nutné zaplatit.

V průměru tak vydáte za takto vytvořenou společnost cca 20 000 Kč. Naproti tomu založení s.r.o. standardním způsobem vyjde v současných podmínkách na cca 2 000 Kč, budeme-li uvažovat teoretické minimální náklady.

Reálně se dostanete spíše na částku 5 000 Kč, jestliže kalkulujeme s minimální výší základního kapitálu, která je stanovena pouze na 1 Kč. Jeho horní hranice však omezena není.

Velmi rizikové je, má-li ready made společnost závazky, které neplní. A to jak v podobě dříve vykonávané obchodní činnost, ze které navíc mohly plynout dosud neuhrazené dluhy, tak případně také nesplněné povinnosti v podobě povinného vedení účetnictví a dalších náležitostí.

Potvrzení o bezdlužnosti by tak vždy mělo být součástí dokumentů, které spolu s vaší nově zakoupenou společností dostanete.

Chce ušetřit čas i finance a vybrat tu správnou ready made společnost? Využijte služeb registrační agentury Parkerhill.cz, nejen najdete seznam již připravených společností, ale hlavně to s nimi můžete před nákupem probrat. Je totiž možné, že vašim záměrům bude odpovídat trochu jiné řešení, které vám mohou nabídnout.

No Comments »

No comments yet.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Leave a comment

Copyright Abago Holding s.r.o.,
všechna práva vyhrazena.
Navštivte také další projekty: Služby:  Digi Reality - Realitní vyhledávač | Ušetřím.cz - Vyhledávač cen | Inzerce Dýně.cz - Inzerce zdarma | Moderní svět - Nejen o technologiích
Zábava: PeckaSMS.cz - vyhrajte super ceny | 101her.cz - Online hry zdarma |
TOPlist