Proč by měli zaměstnavatelé investovat do vzdělávání?

Blog

Jazykové vzdělávání se v dnešním globalizovaném světě stává nadmíru důležité. Toho si jsou vědomy především mladší generace, které se do studia jazyků pouští nejrůznějšími cestami.

Někteří odvážně vyrazí na zkušenou do světa, jiní si najdou cizojazyčné kamarády, další skočí po hlavně do intenzivního ročního jazykového kurzu s názvem pomaturitní jazykový kurz.

Starší generace mohou mít s jazykovými dovednostmi na druhou stranu trochu problém. Jsou zaběhlí ve firmách, znají své pozice – ale svět businessu se v posledních dekádách rychle změnil. Najednou je potřeba začít komunikovat s partnery či přímo klienty z celého světa. Výuka angličtiny jim však už nic neříká a po práci na ni nemají čas ani pomyšlení.

Proč říct ano firemnímu vzdělávání?

Úspěch společnosti zahrnuje součinnost různých faktorů, jako je vedení, inovace, finanční řízení, dobře definovaná vize a mnoho dalších. Společnost usilující o globální dosah by však měly upřednostňovat strategie s kvantitativním i kvalitativním přínosem pro své zaměstnance a klienty.

Snad základním a taktickým přístupem, který organizace často přehlíží, je jazykové vzdělávání, a nemusí jít pouze o kurzy angličtiny. Studie dokazují, že přestože až 81 % dotazovaných zaměstnanců v minulosti (ve škole) studovali jazyky, pouze málo z nich dokáže tyto znalosti na pracovišti skutečně využít.

Znalosti cizích jazyků jsou přitom v dnešní globální ekonomice nadmíru důležité. Jazykové znalosti podporují vedoucí pracovníky, aby pokračovali ve své kariéře, a pomáhají nadnárodním společnostem urychlit expanzi v zahraničí.

Každý zaměstnavatel, který se pro firemní jazykové kurzy rozhodne, se snaží kvantifikovat hodnotu a přínos jazykového vzdělávání pro podnik. Co ho o účinnosti firemního vzdělávání přesvědčí?

Zaměstnanci, kteří absolvují jazykové vzdělávání, se stávají sebevědomějšími a výkonnějšími

Studie prokazují, že firemní vzdělávání působí na zaměstnance velmi pozitivně – 90 % zaměstnanců se po absolvování jazykové výuky cítí jistěji ve své práci – při interakci s týmem, partnery, ale taky dodavateli a klienty.

Největší dopad to má na odvětví potravinářského a nápojového průmyslu, maloobchody a komunikační průmysl. Taky zaměstnanci v oblasti lidských zdrojů a informačních technologií zvyšují produktivitu své práce, protože jim byl poskytnut přístup k jazykovému vzdělávání. 

Uvádí se, že zaměstnanci ušetří průměrně tři hodiny a více týdně, jen díky tomu, že mají lepší jazykové znalosti. Tyto zbytečné hodiny jsou pravděpodobně vynaloženy při překladu jazyka nebo při řešení problémů způsobených nedorozuměním mezi kolegy nebo mezi zaměstnanci a jejich zaměstnavateli.

Společnost skutečně pozná své klienty

Znalost jazyků je základním úspěchem na mezinárodním trhu. Nelze mít zahraniční klienty, aniž byste rozuměli jejich jazyku, potažmo kultuře. Nemusíme mluvit přitom jenom o – firmám mnohdy společném jazyku – angličtině. Pokud se firma specializuje na jeden zahraniční trh, měla by usilovat o to, aby její zaměstnanci mluvili jazykem cílového zákazníka.

Ve společnostech jako je Booking.com, která působí ve více než 220 zemích, je klíčovou prioritou zaměstnávat lidi, kteří se zákazníky budou schopni mluvit v desítkách jazyků.

Jako další příklad, společnosti, které chtějí oslovit nový trh, musí taktéž znát jazyk cílového zákazníka, aby mohly efektivně zahájit marketingové kampaně. Nestačí jen najmout externí agenturu, která za společnost udělá veškerou práci.

Jako osoba, která má na starost poskytnutí záruky osvědčené značky, musíte zajistit, aby hodnota a zpráva, kterou chcete poslat dál, byla přeložena a doručena na cílový trh správně.

Pokud máte o firemní výuku zájem, neváhejte se obrátit na Jazykovou školu PELICAN, která sídlí v centru Brna. Na firemní výuku se specializujeme od svého založení. Rádi Vám poradíme, co zrovna Vaše společnost potřebuje.

PELICAN

No Comments »

No comments yet.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Leave a comment

Copyright Abago Holding s.r.o.,
všechna práva vyhrazena.
Navštivte také další projekty: Služby:  Digi Reality - Realitní vyhledávač | Ušetřím.cz - Vyhledávač cen | Inzerce Dýně.cz - Inzerce zdarma | Moderní svět - Nejen o technologiích
Zábava: PeckaSMS.cz - vyhrajte super ceny | 101her.cz - Online hry zdarma |
TOPlist