Ready made společnost – rychlý start podnikání

Blog

Na pracovních portálech se to hemží nabídkami práce, firmy se předhánějí v bonusech pro nové zaměstnance. Vy ale toužíte po úplně jiném směru. Chcete se pustit do založení firmy a samostatného podnikání. A proč ne?

Nepřeberné množství obchodních příležitostí dává příslib úspěchu i vašemu nápadu. Se začátkem vám pomůže ready made společnost.

Co se skrývá za poutavým názvem ready made s.r.o.

Ready made společnosti jsou firmy, které čekají na nového vlastníka. Byly založeny, aby pomohly s náročným administrativním procesem těm, kteří chtějí podnikat co nejdříve. Ready made s.r.o. je způsob, jak vystavit první faktury novým zákazníkům třeba už tento týden.

Věřili byste, že založení firmy může být tak rychlé? Ano! Vy si ji totiž nemusíte zakládat. Všechno potřebné už za vás vyřídil někdo jiný a vám jen připravil hotovou společnost.

Všechny ready made společnosti jsou zakládány pouze za účelem dalšího prodeje, nemají evidovány žádné závazky a neváže se k nim obchodní historie.

Velkou výhodou je, že si můžete vybrat společnost, která byla založena například před rokem nebo před třemi a má splacený základní kapitál. V obchodním rejstříku pak bude vaše nová firma působit velmi důvěryhodně a rychle získáte zákazníky i dodavatele.

Ready made s.r.o. se po podpisu smlouvy přepíše na nového majitele, na vás. Je možné dokonce zažádat i o expresní vyřízení. To znamená, že už druhý den můžete začít vlastní podnikání.

Myslíte, že to bude drahý nákup? Myslíte, že to budou stovky tisíc? Rozhodně ne. Ready made s.r.o. pořídíte třeba i za méně, než je deset tisíc korun.

Myslete na to, kolik dělá ušlý zisk. O kolik peněz přijdete, když budete odkládat začátek vašeho podnikání?

Začít dráhu soukromého podnikání není snadné, je třeba trocha odvahy, nápad a podnikatelský duch. Ale nejtěžší na tom všem je prvotní rozhodnutí. Učiňte jej i vy a začněte si organizovat práci a volný čas podle svých představ.

Ready made společnost vs. založení s.r.o.

Rozhodli jste se pro podnikání a zvolili jste si nejoblíbenější a nejrozšířenější formu obchodní společnosti. Zvolili jste si společnost s ručením omezeným. Založení s.r.o. je časově náročné a je třeba podniknout několik kroků a navštívit předepsané úřady a instituce.

Jako první vás čeká stanovení názvu společnosti a dohodnutí sídla. Dále musíte zvážit výši základního kapitálu a to, zda budete firmu vést sami nebo se společníky. Jakmile tyto skutečnosti vymezíte, je nutná schůzka u notáře.

Je třeba dohodnout si termín a u notáře sepsat zakladatelskou listinu nebo společenskou smlouvu. Společenskou smlouvu sepisujete v případě, že do podnikání vstupuje více společníků.

Od notáře povedou vaše kroky na živnostenský úřad, kde je nutné registrovat živnost nebo více živností. S dokumenty se vypravíte do banky a na novou společnost založíte bankovní účet a složíte základní kapitál.

Poté je možné společnost zapsat do obchodního rejstříku, to vám provede buď notář nebo podáváte žádost přes rejstříkový soud. Poslední zastávkou je finanční úřad, kde se zaregistrujete k placení daní.

Z uvedených kroků je zřejmá velká časová zátěž a také nutné poplatky. 

Založení s.r.o. v poplatcích:

Založení firmy vás bude stát nejen čas, ale i mnoho poplatků.

  • poplatek u notáře za sepsání zakladatelské listiny: 6.000 Kč,
  • 000 Kč za živnost,
  • zřízení účtu v bance, dle interního ceníku,
  • základní kapitál, můžete si zvolit i 1 Kč,
  • poplatek za rejstříkový soud nebo notáře: 4.000 Kč nebo 6.000 Kč. 

Největší komplikace při zakládání společnosti jsou především ve zvoleném názvu. Nemůžete použít název už existující společnosti. Špatně zvoleným názvem se celý proces zakládání společnosti prodlužuje. Je možné, že vám založení firmy zabere i měsíc času.

Jak probíhá nákup ready made společnosti

Podle vypsaného seznamu již založených společností si na stránkách registrační agentury Parkerhill.cz vyberete společnost. Rozhodujete se podle data registrace i výše základního kapitálu. Po výběru společnosti uhradíte kupní cenu a registrační agentura převede společnost na vaše jméno.

Jste jmenován jednatelem, což při expresním vyřízení znamená možnost podnikat i za jeden den. Jen pár podpisů vás dělí od uskutečnění vlastního podnikatelského snu.

Vybrali jste si ready made společnost?

Autor: Parkerhill.cz – zakládání offshore a ready made společností

No Comments »

No comments yet.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Leave a comment

Copyright Abago Holding s.r.o.,
všechna práva vyhrazena.
Navštivte také další projekty: Služby:  Digi Reality - Realitní vyhledávač | Ušetřím.cz - Vyhledávač cen | Inzerce Dýně.cz - Inzerce zdarma | Moderní svět - Nejen o technologiích
Zábava: PeckaSMS.cz - vyhrajte super ceny | 101her.cz - Online hry zdarma |
TOPlist