Herní notebook není jen na hraní

Blog

Ačkoliv má dnes kdokoliv svůj osobní počítač, důvodů ke koupi nového herního notebooku existuje daleko více, než jen pouhé hraní náročných počítačových her a běžných úkonů jako je prohlížení internetových stránek, sledování videí či čtení webu.

Herní notebooky po výkonnostní stránce převažují daleko více nad obyčejnými kancelářskými počítači, neboť v sobě ukrývají mnohem výkonnější procesor, větší kapacitu RAM paměti, rychlejší a svižnější pevný disk a mimo jiné i grafickou kartu, která zvládne i ty nejnáročnější hry.

Nezapomínejme na základní desku, kde jsou všechny komponenty umístěné. Kromě toho jsou se svou konstrukcítaké větší a robustnější, aby hráči počítačových her měli při hraní na jejich herním notebooku daleko větší požitek ze hraní a příběhu dané hry.

Jelikož jsou tyto herní notebooky tak rychlé, jejich výkonnost zaručí plnění i jiných úloh, než je hraní her. K čemu všemu lze takový herní notebook použít?

Počítačová grafika

Lidé, kteří pracují v náročných programech pro tvorbu grafiky a úpravu fotek potřebuji mít svižný chod počítače, aby mohli v klidu pracovat a renderovat náročnou grafiku. Ať už se jedná o 2D či 3D grafiku, výkonná grafická kartazaručí bezproblémový a „nekousavý“ chod programu, ba i celého systému.

3D modelovací programy vyžadují vysoký výkon a pro běžný notebook by to byla obrovská zátěž. Jelikož herní notebooky s rychlými grafickými kartami musí vykreslovat celé terény, postavy, efekty a různé detaily v počítačových hrách, 3D modelovací programy vyžadují obdobnou rychlost vykreslování.

Tvorba videí a efektů

Úpravu běžných domácích videí bez problémů zvládne jakýkoliv kancelářský notebook, nicméně pokud se jedná o složité efekty ve videích, klíčování, či práci s více záběry naráz, herní notebook je pro tuto práci jako dělaný.

Programování

Psaní složitých a dlouhých kódů je pro systém obrovská zátěž, zejména pokud jde o testování daného softwaru. Programátoři proto potřebují pracovat na výkonných počítačích a tímto počítačem může být klidně i herní počítač.

Sledování filmů a videí

Spousta video-serverů dnes nabízí možnost sledovat filmy a videa ve vysokém rozlišení (např. 4K) nebo se dokonce virtuálně pohybovat či otáčet v daném videu. Jelikož je toto velká zátěž pro procesor a grafickou kartu pro běžný notebook, pro plynulé přehrávání tohoto videa je nutné mít výkonnější stroj. Požadavky odpovídající přehrávání takových videí mají obvykle herní počítače a notebooky.

Jelikož tyto laptopy cenově stojí až desítky tisíc korun, nabízí se zde alternativa koupi tzv. „repasovaných notebooků“, které se nabízí se slevami až 60 % oproti zcela nového produktu. Samozřejmostí je záruka na 12 měsíců.

Ušetřete své peníze na starších laptopech, ale díky repasování výkonnostně lepších!

Autor: inComputer.cz

No Comments »

No comments yet.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Leave a comment

Copyright Abago Holding s.r.o.,
všechna práva vyhrazena.
Navštivte také další projekty: Služby:  Digi Reality - Realitní vyhledávač | Ušetřím.cz - Vyhledávač cen | Inzerce Dýně.cz - Inzerce zdarma | Moderní svět - Nejen o technologiích
Zábava: PeckaSMS.cz - vyhrajte super ceny | 101her.cz - Online hry zdarma |
TOPlist