Fenomén jménem Hotely pro dospělé

Blog

Jste rodiče aktivních dětí, které sice bezmezně milujete, ale občas je přesto rádi udáte na prázdniny k dědovi s babičkou nebo na tábor, abyste si mohli odpočinout a strávit výjimečné chvíle odpočinku jen sami ve dvou nerušeni dětským elementem?

V hotelu, kde bude ticho, kde si v klidu u bazénu přečtete knížku, aniž by vás rušil výskot malých dětí?

Potom pro svou dovolenou určitě budete hledat takové ubytování, ve kterém se vaše přání klidné dovolené bez dětí bezezbytku splní.

Tak, jako již dlouhou dobu existují hotely specializované výhradně na rodinnou dovolenou, kde si zábavu užijí rodiče s dětmi, začíná se v posledních několika letech mohutně rozrůstat také trend opačný – hotely, které jsou svým vybavením a konceptem zařízeny výhradně pro potřeby dospělých osob.

Tyto hotely pro dospělé neboli hotely s označením Adults Only mohou být novodobým fenoménem dnešní uspěchané doby plné stresu.

Vyhledává je totiž stále větší množství lidí a to nejen těch, kteří si chtějí užít klidnou dovolenou, na které se nebudou dělit se o bazén s rozdováděnými dítky, ale naopak i rodičů, které si chtějí na dovolené odpočinout jak od dětí svých, tak i od těch cizích.

Hotely bez dětí dnes už najdeme ve většině populárních letních destinacích, nejvíce na Kanárských ostrovech a Mallorce, dále v Řecku, Turecku na Kypru a v Egyptě, méně pak v Itálii či Chorvatsku. Z exotických zemí nechybí hotely pro dospělé na Mauriciu, v Thajsku, v Dominikánské republice, na Kubě či Maledivách.

O čem je koncept hotelů pro dospělé?

Jedná se klasické hotely, které se na první pohled od ostatních v ničem neliší. Na ten druhý ale už ano. V prvé řadě vás v těchto hotelech bez dětí neubytují s malými dětmi. Tyto hotely zpravidla akceptují hosty ve věku od 16 nebo 18 let, v některých případech už od 14 let.

Také zde nenarazíte na žádné dětské vybavení, žádné dětské koutky, brouzdaliště, skluzavky, hřiště ani dětské animační programy. Na jídelním lístku také zpravidla chybí speciální dětská menu. Nebude vás obtěžovat hlasitý projev dětí v restauraci, dupot dětských nožek po chodbách hotelu, pláč miminek ani stříkání vody od bazénu.

Naopak čím tento typ ubytování vyniká, je často už samotná architektura budov a moderní styl a zařízení pokojů, které potěší vkus dospělého.

Protože v hotelu nejsou děti, nemusí být zařízen v souladu s dětskou bezpečností. Na rozdíl od hotelů pro rodiny s dětmi tak v hotelích pro dospělé klidně nevadí moderní ostré hrany na nábytku, ostré kovové předměty ani výrazné designové prvky, které jsou tak často nedílnou součástí interiéru. Samostatnou parketou jsou pak z hlediska designu tzv. butikové hotely.

Vyžití pro každého

Abyste si v takovém hotelu dopřáli si opravdu klidnou dovolenou a naprosto se odpojili od všedních starostí, nabízí hotely zpravidla téměř vše pro kompletní regeneraci těla i ducha.

Chcete odpočívat, plavat, posilovat, zdravě jíst, dopřát si masáž či kosmetickou péči? To vše je zde možné.

V zázemí hotelů pro dospělé totiž nechybí samostatné relaxační zóny, bary, bazény na plavání, různá wellness a thalasso centra, fitness centra, kosmetické salóny nebo i speciální animační programy zaměřené na dospělé.

Dokonce i strava bývá zaměřena na zdravý životní styl, takže v některých hotelích vám ke snídani klidně připraví zdravé čerstvé smoothie nebo ovesnou kaši.

Nebaví vás jen odpočívat, ale chcete se naučit něco nového, zabavit se a seznámit se s dalšími lidmi? Zkuste třeba hodiny tance, kurzy vaření, fotografování nebo jógy. I ty mohou být součástí nabídky hotelů pro dospělé.

To, že jste si vybrali dovolenou v hotelu bez dětí, navíc není známkou žádné diskriminace dětí, ani snobského postoje. Je naprosto pochopitelné, že na zasloužené dovolené si prostě chcete úplně obyčejně odpočinout.

Pro koho jsou vhodné hotely pro dospělé?

Stručně řečeno pro každého, kdo hledá nerušený pobyt s možností případného vyžití.

Na své si zde přijdou páry na svatební cestě, senioři i páry toužící po klidné dovolené ve dvou, rodiče, kteří si přijeli odpočinout od svých dětí a nemají náladu dívat se na řádění těch cizích, nebo ti z vás, kteří celý rok pracují s dětmi (učitelé, dětští psychologové), a proto si od přítomnosti dětí jakéhokoli věku nutně potřebují alespoň na chvíli odpočinout.

Jedinou vadou a kráse může být stále ještě omezený počet těchto hotelů v nabídce českých cestovních kanceláří (v porovnání s nabídkou rodinných hotelů) a také cesta.

Na rozdíl např. od USA, kde jsou s tímto cestovatelským trendem mnohem dál a fungují zde už mnoho let specializované cestovní kanceláře, které vám dovolenou bez dětí zajistí kompletně i včetně dopravy v letadle či autobuse bez účasti dětí, je to v ČR jinak.

V našich podmínkách se zatím stále musíte vyrovnat s faktem, že cestou do hotelu se kontaktu s dětmi prostě nevyhnete. Na letišti, v letadle ani při transferu na hotel prostě ještě nebudete sami.

Ale tohle určitě není nepřekonatelný problém. Protože ten cíl, který vás čeká v podobě úžasného relaxu v tichu a klidu za to určitě stojí.

Velký výběr hotelů pro dospělé najdete na stránkách www.ceskykompas.cz

No Comments »

No comments yet.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Leave a comment

Copyright Abago Holding s.r.o.,
všechna práva vyhrazena.
Navštivte také další projekty: Služby:  Digi Reality - Realitní vyhledávač | Ušetřím.cz - Vyhledávač cen | Inzerce Dýně.cz - Inzerce zdarma | Moderní svět - Nejen o technologiích
Zábava: PeckaSMS.cz - vyhrajte super ceny | 101her.cz - Online hry zdarma |
TOPlist