Jak vybrat dobrý běžecký pás

Blog

Běhání patří mezi formu sportu, které je zdravé, tělu prospěšné, ale také komplexní na celé tělo. V poslední době se začíná běhání velice rozmáhat, v pravidelných intervalech vás udržuje ve formě a může zajistit shození přebytečných kil.

Málokomu se však chce jít běhat na čerstvý vzduch nebo navštívit fitness centra, protože obzvláště ženy mají neustále pocit, že na ně někdo kouká.

Pokud tedy chcete běhat v kteroukoli denní hodinu a v soukromí, můžete si domů pořídit vlastní běžecký pás do bytu, který si postavíte třeba před televizi a spojíte tak příjemné s užitečným. 

Podle jakých parametrů vybírat běžecký pás

Velikost běžecké plochy

Velikost a váha běžeckého pásu bude neodmyslitelně záležet na šířce plochy pásu. Všeobecně platí, že čím je běžecká plocha širší, tím je pás populárnější. U šířky běžecké plochy však výběr nekončí, protože šířka pásu se volí podle účelu.

Jestliže si chcete pás na běhání pořídit jen na chůzi, abyste měli alespoň nějaký pohyb, budou vám stačit běžecké pásy, které mají šířku přibližně do 30 cm. Pro klidnější tempo volte běžecké pásy, které mají šířku přibližně 40 cm.

Na svižnější tempo se prodávají pásy s šířkou pásu více jak 46 cm. Tyto pásy jsou na trhu prodávány nejvíce, nejen do fitness centra, ale také k domácímu využití, nemusíte se totiž neustále dívat pod nohy, abyste z pásu nespadli. Délka běžeckého pásu je zase vhodná minimálně 120 cm.

Ovladatelnost

Kromě zapínání budete pás ovládat v pohybu, je proto důležité, aby všechny potřebné čudlíky byly přehledné a snadno k dispozici. Levné běžecké pásy nemají k dispozici veškeré ovládání při pohybu, musíte tedy s běháním skončit, změnit si sklon pásu a poté zase začít běhat.

Odpružení

Běh je pro začátečníky náročný, pokud vyrazíte ven, budete volit raději polní cesty, kde je měkčí povrch, nikdo nechce běhat na tvrdé silnici, která je velice náročná pro klouby.

U běžeckého pásu je to stejné, levné pásy nabízí měkké podložky, které mají nízkou trvanlivost, zatímco dražší běžecké pásy nabízí kvalitní odpružení, takže na vaše klouby je kladena jen minimální zátěž.

Sklon běžeckého pásu

Naklonění běžeckého pásu není pro každého důležité, takže někteří volí raději levnější variantu. Jestliže si však chcete zakoupit běžecký pás, kde je možné si nastavit sklon, investujete do pásů, kde sklon můžete ovládat ručně, abyste nemuseli stále slézat a přerušovat tak frekvenci běhu.

Kontrola životních funkcí

Každý běžecký pás hlídá alespoň základní funkce, přinejmenším můžete zjistit, jak dlouho běháte, jakou rychlostí a kolik jste spálili kalorií. Co vše dotykové snímače ukazují také záleží na tom, jakou měl váš běžecký pás pořizovací cenu. Někdo nepotřebuji nic, protože vše simulují chytré hodinky, které zároveň aktivitu ukládají do vašeho telefonu.

Nosnost pásu

Při výběru musíte také myslet na váhu každého, kdo pás bude používat, abyste ho nepřetěžovali. Pásy jsou prodávány s maximální nosností do 220 kg.

Doplňky

Doplňky jsou spíše kvůli vašemu pohodlí. Základní pásy mají držadla většinou jen vepředu, kvůli bezpečí jsou vhodné i po stranách, abyste se mohli chytit v případě pádu. Bezpečnostní pojistky jsou většinou ve formě klíče, v případě nehody okamžitě zastavují pás. Další vhodný doplněk je držák na pití, který potřebujete i doma.

Druhy běžeckých pásů

Bezmotorový – bezmotorové běžecké pásy jsou jinak také nazývány magnetické. Jejich účinek spalování kalorií je mnohem účinnější, tyto pásy jsou totiž poháněny vaší silou. Když si na ně stoupnete, musíte je samostatně rozběhnout a poté udržovat tempo.

Mezi největší výhody těchto pásů patří cena, která je velice příznivá. Na druhou stranu nevýhodou bývá, že si nemůžete dostatečně vybírat, motorové běžecké pásy jsou více vyhledávány.

Motorový – motorové běžecké pásy jsou běhání příznivější, zatímco u bezmotorových pásů se unavíte hned na začátku, abyste pás vůbec rozjeli, motorové pásy pojedou tak rychle, jak si nastavíte, poté stačí pouze držet tempo.

Mezi největší výhody motorového pásu je volitelnost sklonu běhu. Běžecké pásy s motorem také nabízí všestranné využití – můžete na páse simulovat pohyb na koloběžce, kdy posilujete vždy jednu nohu.

K dispozici máte opravdu široký výběr, takže se nemusíte ukvapovat, ale dobře si promyslet své priority. Pořizovací ceny jsou vyšší, avšak není možné to považovat za nevýhodu, protože cena odpovídá schopnostem.

Motorové běžecké pásy si nemůžete postavit úplně všude, kam se vám zrovna zachce, budete k fungování potřebovat zásuvku, do které si přístroj zapojíte.

Vybrat ten pravý pás na běhání do bytu můžete na stránkách prodejce a výrobce sportovních potřeb www.rulyt.cz

No Comments »

No comments yet.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Leave a comment

Copyright Abago Holding s.r.o.,
všechna práva vyhrazena.
Navštivte také další projekty: Služby:  Digi Reality - Realitní vyhledávač | Ušetřím.cz - Vyhledávač cen | Inzerce Dýně.cz - Inzerce zdarma | Moderní svět - Nejen o technologiích
Zábava: PeckaSMS.cz - vyhrajte super ceny | 101her.cz - Online hry zdarma |
TOPlist