Jak vybrat dobrý běžecký pás

Blog

Běhání patří mezi formu sportu, které je zdravé, tělu prospěšné, ale také komplexní na celé tělo. V poslední době se začíná běhání velice rozmáhat, v pravidelných intervalech vás udržuje ve formě a může zajistit shození přebytečných kil.

Málokomu se však chce jít běhat na čerstvý vzduch nebo navštívit fitness centra, protože obzvláště ženy mají neustále pocit, že na ně někdo kouká.

Pokud tedy chcete běhat v kteroukoli denní hodinu a v soukromí, můžete si domů pořídit vlastní běžecký pás do bytu, který si postavíte třeba před televizi a spojíte tak příjemné s užitečným. 

Podle jakých parametrů vybírat běžecký pás

Velikost běžecké plochy

Velikost a váha běžeckého pásu bude neodmyslitelně záležet na šířce plochy pásu. Všeobecně platí, že čím je běžecká plocha širší, tím je pás populárnější. U šířky běžecké plochy však výběr nekončí, protože šířka pásu se volí podle účelu.

Jestliže si chcete pás na běhání pořídit jen na chůzi, abyste měli alespoň nějaký pohyb, budou vám stačit běžecké pásy, které mají šířku přibližně do 30 cm. Pro klidnější tempo volte běžecké pásy, které mají šířku přibližně 40 cm.

Na svižnější tempo se prodávají pásy s šířkou pásu více jak 46 cm. Tyto pásy jsou na trhu prodávány nejvíce, nejen do fitness centra, ale také k domácímu využití, nemusíte se totiž neustále dívat pod nohy, abyste z pásu nespadli. Délka běžeckého pásu je zase vhodná minimálně 120 cm.

Ovladatelnost

Kromě zapínání budete pás ovládat v pohybu, je proto důležité, aby všechny potřebné čudlíky byly přehledné a snadno k dispozici. Levné běžecké pásy nemají k dispozici veškeré ovládání při pohybu, musíte tedy s běháním skončit, změnit si sklon pásu a poté zase začít běhat.

Odpružení

Běh je pro začátečníky náročný, pokud vyrazíte ven, budete volit raději polní cesty, kde je měkčí povrch, nikdo nechce běhat na tvrdé silnici, která je velice náročná pro klouby.

U běžeckého pásu je to stejné, levné pásy nabízí měkké podložky, které mají nízkou trvanlivost, zatímco dražší běžecké pásy nabízí kvalitní odpružení, takže na vaše klouby je kladena jen minimální zátěž.

Sklon běžeckého pásu

Naklonění běžeckého pásu není pro každého důležité, takže někteří volí raději levnější variantu. Jestliže si však chcete zakoupit běžecký pás, kde je možné si nastavit sklon, investujete do pásů, kde sklon můžete ovládat ručně, abyste nemuseli stále slézat a přerušovat tak frekvenci běhu.

Kontrola životních funkcí

Každý běžecký pás hlídá alespoň základní funkce, přinejmenším můžete zjistit, jak dlouho běháte, jakou rychlostí a kolik jste spálili kalorií. Co vše dotykové snímače ukazují také záleží na tom, jakou měl váš běžecký pás pořizovací cenu. Někdo nepotřebuji nic, protože vše simulují chytré hodinky, které zároveň aktivitu ukládají do vašeho telefonu.

Nosnost pásu

Při výběru musíte také myslet na váhu každého, kdo pás bude používat, abyste ho nepřetěžovali. Pásy jsou prodávány s maximální nosností do 220 kg.

Doplňky

Doplňky jsou spíše kvůli vašemu pohodlí. Základní pásy mají držadla většinou jen vepředu, kvůli bezpečí jsou vhodné i po stranách, abyste se mohli chytit v případě pádu. Bezpečnostní pojistky jsou většinou ve formě klíče, v případě nehody okamžitě zastavují pás. Další vhodný doplněk je držák na pití, který potřebuj