Lapače snů v moderní domácnosti

Blog

Lapače snů bývají pro některé jedince pouhý mýtus, pro jiné jsou zase velice důležitý symbol kvalitního spánku. Samotná historie lapačů sahá až do doby indiánů, kdy byl vytvořen první druh lapače, který měl ulevit malému dítěti.

Tehdy žena zavěsila nad postel pouhé provázky, které byly různě propletené a dozdobené korálky. Postupně se staly důležitějším symbolem, aby zaháněly zlé sny. Můžete se také setkat s názvem – mandala snů, což je taktéž jejich původní název.

Správné užívání lapače snů

Aby správně plnily svoji funkci, musíte je zavěsit do prostoru nad postel, nikoli do jiné části místnosti, jinak by neměly takovou účinnost. Jestliže se vám během noci bude zdát zlý sen, zachytí se na pavučinu lapače a ráno bude spálen paprsky vycházejícího slunce. Během noci si tedy můžete užít klidný spánek, který nebudou rušit žádné špatné sny.

Lapače se většinou vyrábí tak, aby jejich vzhled byl decentní a nebudil příliš pozornost. Jestliže tedy vypustíte jejich název a prvotní účel, můžete je využít i jako příjemnou dekoraci do domácnosti. Podle Feng Shui jsou také lapače používány ke zlepšení energie, která tak bude proudit po celé místnosti.

Jaké existují lapače snů

Vybrat si můžete z mnoha druhů lapačů, ať už se jedná o velikost, barvu nebo jednotlivé dozdobení. Výrobě lapačů se zabývá mnoho jedinců, proto se také lapače snů dají zakoupit za různou cenu. Všechny symboly však musí mít jisté náležitosti, bez kterých by význam lapače snů byl negativní.

Kruh – lapače jsou vytvořeny do tvaru kruhů, který má hned několik významů. Kromě samotného jádra bývá souběžně také považován za pomyslnou hranici, uvnitř které se vytváří koloběhem života, ve kterém se setkávají dobré i zlé síly.

Vnitřek bývá vypleten jako pavučina, což představuje vyrovnanost. Uprostřed bývá buď mezera, kterou sny odchází, v opačném případě se tam dává korálek, který symbolizuje jedince, kolem kterého se vše pohybuje.

Na horní straně lapače bývá většinou další provázek, který slouží k zavěšení do prostoru.

Peříčka – lapače snů z pírek jsou velice oblíbené. Každý má pod kruhem uvázány peříčka, která mají různou délku. Můžete si však vybrat malé lapače, které mají jen pár pírek nebo si můžete zakoupit velké lapače snů, které mají pod sebou několik desítek pírek, které jsou různě propletené.

Význam peříček spočívá v tom, že mají přefiltrovat jednotlivé sny a myšlenky, aby byly vždy jen pozitivní. Ty špatné sny se po peříčku přesouvají do sítě, kde jsou zachyceny.

Lapače jsou také podněcovány barvou, přičemž každá má svůj vlastní význam. Nejčastější bývá zelená, která symbolizuje zdraví, žlutá, která představuje radost, modrá zase klid, červená životní energii a oranžová podporuje jedince k splnění jejich snů.

I v současné době jsou lapače snů velmi oblíbeným designovým doplňkem do domácnosti. Prohlédnout si je můžete na stránkách poznani-knihy.cz, kde se také dozvíte další zajímavosti o lapačích snů.

No Comments »

No comments yet.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Leave a comment

Copyright Abago Holding s.r.o.,
všechna práva vyhrazena.
Navštivte také další projekty: Služby:  Digi Reality - Realitní vyhledávač | Ušetřím.cz - Vyhledávač cen | Inzerce Dýně.cz - Inzerce zdarma | Moderní svět - Nejen o technologiích
Zábava: PeckaSMS.cz - vyhrajte super ceny | 101her.cz - Online hry zdarma |
TOPlist