Jak vypadá trh s nemovitostmi v Praze

Blog

  • Jak vypadá trh s nemovitostmi v Praze

Největší měsíční výdaje padají především na bydlení, ať už se jedná o podnájem nebo o vlastní bydlení, za které platíte vysokou hypotéku. V Praze bývají ceny nemovitostí mnohem vyšší než v jiných městech, jedná se o hlavní město, které je žádané nejen pro Čechy, ale také pro cizince, kteří zde hledají práci.

Ceny nemovitostí v Praze

V posledních letech se každý nový rok zvedají ceny nemovitostí, přičemž Praha bývá první, kdo tento trend udává. V současné době je velká poptávka především po bytech, které jsou k pronájmu.

I když se každý rok zvedají příjmy, stále jsou nedostatečné v porovnání s výší cen nemovitostí. Podmínky ke splnění hypotéky bývají složité, dovolit si je tedy může maximálně 10 % populace, ti ostatní vyhledávají právě nájemní byty. 

Podle statistik se hovoří o případném snížení cen nemovitostí v Praze i v celé ČR do budoucna, jedná se však o pouhé spekulace, aby mohly jít ceny dolů, musela by se na trhu zvětšit nabídka nemovitostí, která by snížila danou poptávku.

Do Prahy se ročně stěhují tisíce lidí, kteří si hledají lepší práci, která jim zaručí i lepší platové ohodnocení. Proto je nyní v Praze i nízký počet volných pracovních míst.

K dispozici jsou nejvíce byty o velikostech 1+1, 1+kk, 2+1, 2+kk, jejich průměrná cena je kolem 18 tisíc korun za měsíc. O větší byty je mnohem větší zájem, buď je mají v pronájmu rodiny, které mají vysoké příjmy, nebo studenti, kteří hledají spolubydlícího, aby měli nájem levnější.

Ceny těchto nájmu se pohybují průměrně kolem 25 tisíc korun za měsíc. Koupit si byt v Praze bývá finančně opravdu náročné, ceny jsou zde mnohem vyšší, než kdybyste si chtěli zakoupit rodinný domek na venkově s velikou zahradou. Byty se tu pohybují průměrně kolem 8 milionů korun.

Ceny jednotlivých bytů se dělí nejen podle velikosti, ale také podle lokality, kde se nachází. Podstatné je to, zda se v okolí nachází – obchody, lékaři, školy, školky apod., důležité jsou také dopravní prostředky, které vás mohou kamkoli přemístit, ideálně přímo a za krátký čas, abyste se do centra města nemuseli dostávat hodinu.

Lokality na bydlení

Existuje několik lokalit, kde chtějí lidé v Praze bydlet, i když někdy jde i lokalita stranou, protože lidé vyhledávají především byty, které jsou buď nové nebo zrekonstruované. Nikdo nemá zájem bydlet v bytě, který vyžaduje neustále opravy, které odmítají majitelé hradit, takže do nich musí nájemníci investovat z vlastní kapsy.

Oblíbené jsou i lokality, které jsou blízko přírodě a není tam takový provoz. Zličínu se někteří vyhýbají obloukem, protože nechtějí být blízko dálnice, jiní si zase vychutnávají mnoho obchodů, které jsou prakticky na dosah ruky.

Veliký zájem je především o oblasti Vinohrad, Dejvic, Podolí a Letné, je to však oblast, která je pro některé finančně nedostupná. Jestliže si i v Praze chcete dopřát rodinný dům nebo nějakou větší vilu, vybrat si můžete oblasti jako je Ořechovka, Hřebenka nebo Barrandov.

Výběr volných nemovitostí na prodej v Praze najdete na stránkách realitní seznamky zipHOME.cz, kde se bez zbytečných poplatků realitní kanceláři dostanete přímo na majitele nemovitostí.

Výhodou tohoto portálu je však dodatečné ověřování nabízených nemovitostí, aby u nich bylo vše v pořádku. Při výběru pak máte jistotu, že nešlápnete vedle.

No Comments »

No comments yet.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Leave a comment

Copyright Abago Holding s.r.o.,
všechna práva vyhrazena.
Navštivte také další projekty: Služby:  Digi Reality - Realitní vyhledávač | Ušetřím.cz - Vyhledávač cen | Inzerce Dýně.cz - Inzerce zdarma | Moderní svět - Nejen o technologiích
Zábava: PeckaSMS.cz - vyhrajte super ceny | 101her.cz - Online hry zdarma |
TOPlist