Když pohádky učí jazyk

Blog

Jaké by to asi bylo, kdybychom po přečtení dětského příběhu jako mávnutím kouzelného proutku uměli mluvit cizím jazykem. No jen řekni, nezní to jako pohádka? Díky Jazykové škole PELICAN tento příběh opravdu může mít happyend. A to nejen proto, že už nyní můžeš na stránkách školy najít pohádky ke stažení v cizím jazyce! Ale pojďme na to hezky popořádku.

PELICAN a PELICAN

Naše jazykovka byla založena už v roce 2002, a od té doby poskytuje svým studentům rozmanité možnosti v oblasti jazykového vzdělávání. Naše pomaturitní studium jazyků, klasické kurzy, firemní vzdělávání ale taky třeba přípravné kurzy češtiny pro cizince – už dobře znáš.

A snad taky víš, že u těchto činností ambice našeho žlutého rozlétaného PELICANa jen tak nekončí. Bylo to založení Spolku PELICAN, díky kterému se naše činnost rozrostla o práci na evropských vzdělávacích projektech – díky které máme možnost dostat se jazykovému (a interkulturnímu) vzdělávání ještě více pod kabát.

Jedním z hlavních cílů těchto projektů je podpořit právě jazykové vzdělávání tím, že společně s evropskými partnery vytváříme pomůcky, nástroje a metody, díky kterým učíme nejen jazyk – ale pomáháme úspěšné integraci nově příchozích do společnosti. A když přijde na děti imigrantů? Pak tady bez pochyb není lepší nástroj než – pohádka!

Pohádkové projekty

A tak se nám díky projektům často děje, že z reálného světa zabloudíme do říše králů a zakletých princezen, do říše kouzelných hůlek a Otesánků. Ztrácíme se s Jeníčkem a Mařenkou a bojujeme proti šestihlavým drakům. A jestli jsi pohádkový gurmán jako každý správný pelikán, už sis jistě všiml, že se záhadně začaly audio pohádky ke stažení objevovat v pravidelných intervalech taky na našem webu.

Proč tomu tak je? Abrakadabra: no přece díky pohádkovým evropským projektům, zaměřeným především na naše malé spoluobčany!

 

EuroLib – aneb první pohádkový projekt s cestovní knihovnou

The European Children’s Travelling Language Library je jedním z projektů, který si za svůj cíl dal seznámit děti (nejčastěji žáky základních škol) s kulturním dědictvím Evropy a povzbudit tak jejich motivaci k učení se cizím jazyků – prostřednictvím dětských příběhů z evropských zemí. V rámci tohoto projektu byla vytvořena mobilní knihovna, která názorně představuje kulturní a jazykovou rozmanitost našeho světa. Jak knihovně říkáme? Pirátská truhla!

Každý, kdo chce být správný pirát, prozkoumá naši truhlu plnou 36 dětských ilustrovaných knih, hned v 6 jazycích. Naše truhla přitom obsahuje nejen samotné knihy, ale taky audio nahrávky, namluvené rodilými mluvčími z každé partnerské země, dále aktivity a úkoly – a taky příručky pro všechny, kteří by si s truhlou tak trochu nevěděli rady.

Ano, k tomu být správný EuroLib pirát občas člověk potřebuje nějaký návod. Nicméně, jakmile se do těchto pohádek jednou ponoříš, budou se dít zázraky, tomu věř!

MultiLib – aneb práce s on-line knihovnou plnou pohádek nikdy nebyla jednodušší

Pohádky v cizím jazyce jsou jádrem taky dalšího úspěšného projektu MultiLib (The Multilingual Library for Children in Europe). Díky tomuto projektu byla vytvořena on-line knihovna, ve které už nyní můžeš najít 156 ilustrovaných příběhů pro děti. A díky tomuto projektu se začaly dít zázraky i na stránkách jazykové školy PELICAN.

Pohádky se tady totiž začaly v pravidelných intervalech objevovat – a jejich stažení, prozkoumání a práce s nimi tak nikdy nebyla jednodušší.

Díky těmto metodám mají pedagogové na základních školách (a rozhodně nejen oni) k dispozici nástroje, které jim mohou pomoci při stále častější práci v multikulturních třídách.

Zaujaly Tě naše projekty a chceš se dozvědět víc? Podívej se na naše webové stránky Jazykové školy Brno PELICAN, případně se za námi kdykoliv zastav osobně.

Moc rádi Ti představíme nejen naše pohádkové projekty zaměřené na děti, ale řekneme Ti taky o dalších činnostech a projektech, na kterých se podílíme.

Tvůj “pohádkový” PELICAN

No Comments »

No comments yet.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Leave a comment

Copyright Abago Holding s.r.o.,
všechna práva vyhrazena.
Navštivte také další projekty: Služby:  Digi Reality - Realitní vyhledávač | Ušetřím.cz - Vyhledávač cen | Inzerce Dýně.cz - Inzerce zdarma | Moderní svět - Nejen o technologiích
Zábava: PeckaSMS.cz - vyhrajte super ceny | 101her.cz - Online hry zdarma |
TOPlist