Proč studovat cizí jazyky

Blog

Jestliže jsi někdy zkusil začít studovat cizí jazyk, ať už to byl klasický kurz anglického jazyka nebo třeba výuka japonštiny, víš, že může být někdy velmi časově náročné pravidelně navštěvovat či dokonce dojíždět do jazykové školy.

Nicméně, ono je vlastně dost náročné i posadit se po práci doma – a „přinutit“ se k tomu, začít studovat jazyk jako samouk. K tomu, abychom se jazyk rozhodli studovat, a skutečně u toho posléze setrvali, nám totiž mnohdy schází motivace, která by naše odhodlání a snahu povzbuzovala dál.

A ač se lekce němčiny mohou na první pohled zdát jednodušší z pohodlí vlastního gauče, pravdou je, že navštěvování jazykové školy přináší studentům spoustu výhod. A asi tou největší z nich je právě větší pravděpodobnost udržení motivace. Ve skupině (která má stejný cíl) se to zkrátka lépe táhne, ať už se rozhodněme dělat cokoliv.

Nehledě na to, že správně zvolený jazykový kurz nám posléze otevírá cestu k lepším pracovním příležitostem – ale taky třeba lepším cestovatelským zážitkům.

No, a co víc, vědci z celého světa se taky shodli na tom, že studium jazyka z nás dělá zdravější, komunikativnější a inteligentnější tvory. K nevíře? Pojď se s námi dnes podívat na několik pozoruhodných výhod, které Ti studium jazyka přinese. Čti dál a dozvíš se, jak Ti taková výuka japonštiny může změnit život!

  1. Studium jazyka Ti zajistí pohodlnou dovolenou

Začneme hezky zlehka. Není tajemstvím, že dovednost dorozumět se v cizím jazyce je velmi důležitá zejména co se cestování týče.

Jestliže si přejeme, aby naše zahraniční cesta proběhla hladce bez problémů a komplikací, je užitečné znát aspoň několik základních slovíček či frází v jazyce země, kterou jsme se rozhodli navštívit.

Ač se to může zdát banální a Ty si říkáš, proč se trápit frázemi pro týdenní dovolenou, dle tvůrců nejmenované výukové mobilní aplikace, kteří v roce 2015 provedli anketu, jíž se účastnilo 5000 respondentů, je to právě cestování, které nejvíce studentů motivuje ke studiu jazyka. A co je cestovatelským snem Tvých letošních prázdnin? Bude to studium francouzštiny nebo kurzy italštiny?

  1. Studium jazyka Tě naučí lépe komunikovat

Jestliže navštěvuješ konverzační kurzy angličtiny Brno, máme pro Tebe skvělou zprávu. British Council odhadl, že do roku 2020 bude na zemi více než dvě miliardy anglicky mluvících lidí. Ty si tak můžeš být jistý, že ať se vydáš kamkoliv, narazíš na někoho, kdo bude umět hovořit stejným jazykem, jakým umíš (či se učíš) mluvit Ty.

Je taky prokázáno, že dovednost domluvit se více jazyky z nás dělá, pro oči našeho okolí, atraktivnější jedince. Tuto skutečnost ukázal výzkum, provedený ve více než dvou stech britských seznamovacích agenturách. A že se stydíš za svůj cizí přízvuk? – Právě ten je dle výsledků průzkumu považován za nejpřitažlivější!

Pravidelný kontakt s cizí jazykem pak taky ze studentů činí více otevřené jedince a snižuje pravděpodobnost, že budou mít tendence k předsudkům vůči lidem, kteří se kulturně odlišují.

  1. Cesta k lepším pracovním příležitostem

Ani zdaleka ne konečnou, ale jednou z nejdůležitějších výhod studia jazyk je to, že Ti ukáže celou škálu nových příležitostí a možností, co se týče Tvého kariérního růstu a hledání nového zaměstnání.

Ať už se pohybuješ v jakémkoliv odvětví, budeš mít vždy proti ostatním uchazečům výhodu, a to i když pozice o kterou se ucházíš třeba přímo znalost cizího jazyka nevyžaduje.

Podle výzkumů si 89 % dotazovaných myslí, že lidé se znalostí cizího jazyka jsou pro organizaci velmi cenní. 88 % personalistů potvrdilo, že dávají přednost právě uchazečům, kteří ovládají alespoň jeden cizí jazyk. To znamená, že ovládáte-li jeden nebo více cizích jazyků, vaše šance získat zaměstnání se rapidně zvyšuje!

Tvůj PELICAN

No Comments »

No comments yet.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Leave a comment

Copyright Abago Holding s.r.o.,
všechna práva vyhrazena.
Navštivte také další projekty: Služby:  Digi Reality - Realitní vyhledávač | Ušetřím.cz - Vyhledávač cen | Inzerce Dýně.cz - Inzerce zdarma | Moderní svět - Nejen o technologiích
Zábava: PeckaSMS.cz - vyhrajte super ceny | 101her.cz - Online hry zdarma |
TOPlist