Wakeboarding – síla vodního sportu

Blog

Patříte mezi sportovní nadšence a adrenalin Vám není cizí? A už jste zkusili wakeboarding? Nejedná se o žádnou novinku ve vodním sportování, ale mnozí z nás při tomto výrazu hned nevědí, co si vlastně představit. Jistě znáte skateboard a snowboard, tak trochu je to z podobné branže, jen prostředí musíte vyměnit za širokou vodní plochu.

Historie

První wakeboardy se zrodily v San Diegu již v roce 1986. Společnost Liquid Force dodnes drží prvenství ve stále se zdokonalujících prvcích tohoto sportovního náčiní. K nám se tento sport dostal o pár let později, ale má stále více přívrženců.

Wakeboarding, nejen pro otrlé

Tento druh sportu v sobě ukrývá kombinaci známého surfingu a vodního lyžování. Sice už tento sport dávno není ve svých „plenkách“, ale stále se rozvíjí a nabírá na dynamičnosti. Wakeboardista je tažen lanem pomocí lodi, ta vytváří skvělé podmínky v podobě vln.

Ty poslouží jako pomyslný odrazový můstek. Zdatní wakeboardisté mohou díky vlnám zahájit přehlídku salt a rotací. Rychlost lodi (motorového člunu) se dostává k 30 km v hodině. Jízda v autě při této rychlosti se nám zdá trochu pomalá, možná by nás uspala. Na vodní hladině je to ale parádní jízda a vítr Vám jen šumí kolem uší.

Dalším způsobem, jak si zajezdit je navštívit některý z lanových wakeparků, kde jste taženi na laně po předem dané dráze na vodní hladině. Dráha pak podle obtížnosti může obsahovat různé můstky a další prvky. Jízda ve wakeparku je mnohem levnější než za člunem, a hlavně šetříte životní prostředí (vše je řešeno pomocí elektrických navijáků).

Začínáme

Pokud se rozhodnete pro tento úchvatný adrenalin zvyšující sport, pořiďte si wakeboard. Slangově řečeno jednoduše „WEJK“. Je podobný snowboardu, disponuje pevným vázáním, které pevně uchytí Vaše nohy.

Wakeboardová vesta bude dalším bezpečnostním i designovým prvkem, bez kterého se neobejdete. Mít na sobě plavky bude samozřejmostí. Pokud si netroufáte vydat všanc vlnám pouze v tomto úsporném oděvu, navlečte se do neoprenu.

Jistě oceníte jeho přednosti. Každý začátečník bude (ač nerad) pořád ve vodě. Neopren Vás „podrží“ i v těchto situacích (zvláště zimomřivé dámy).

Zkouška nanečisto

Pokud Vás sport zaujal, ale nechcete ihned investovat do sportovního vybavení, je tu možnost zkoušky této atrakce. Již mnoho firem nabízí tuto nevšední záležitost a zážitek.

Stačí si rezervovat termín, instruktor se Vás ujme, vysvětlí základní principy wakeboardingu a můžete směle začít. Potřebné vybavení Vám bude zapůjčeno. Ceny jsou vcelku příznivé.

Sezona pro wakeboarding většinou začíná v červnu, ale pokud teplota dovolí, květen může být také dobrým startem. Záleží na provozovateli a chuti sportovců.

Tipy pro začátek

Wakeboarding je určený pro všechny, kteří se pro něj nadchnou. Snad nemá žádné mantinely, co se týká váhy, nebo věku. Pokud máte rádi adrenalin a vodu, je to určitě to pravé. Začátečníci by měli svou jízdu začínat s kratším lanem, bude to pro ně jistě jednodušší.

Základním prvkem bude rovnováha, připravte se na pár pádů do vody, než tomu vychytáte „mouchy“. Důležité je přenést co nejvíce své váhy na přední nohu.

Pokud zvládnete první krok, už máte před sebou otevřené jen nádherné obzory a dech beroucí prožitky z jízdy po vlnách.

Autor: Showroom Mysticstore.cz

No Comments »

No comments yet.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Leave a comment

Copyright Abago Holding s.r.o.,
všechna práva vyhrazena.
Navštivte také další projekty: Služby:  Digi Reality - Realitní vyhledávač | Ušetřím.cz - Vyhledávač cen | Inzerce Dýně.cz - Inzerce zdarma | Moderní svět - Nejen o technologiích
Zábava: PeckaSMS.cz - vyhrajte super ceny | 101her.cz - Online hry zdarma |
TOPlist