Novoroční předsevzetí a PELICAN

Blog

Proč chodit kolem horké kaše. Pojďme dnes rovnou na to! Oslavy nového roku se neúprosně blíží, a dokonce i pelikání křídla jsou k úprku před rokem s dvacítkou na konci krátká. A tak, v pauzách při chystání vánočního večírku pro naše studenty navštěvující pomaturitní studium jazyků, vymýšlí, jaká novoroční předsevzetí si letos na svá křídla naloží.

A než bude přísný sám k sobě, už teď ví, co za novoroční předsevzetí poradí svým studentům. Pojď se s námi taky proletět do nového roku plného jazyků!

„Začnu sledovat filmy v původním znění“

Ale no tak. Jsme Jazykovka z Brna, přece sis nemyslel, že Ti PELICAN bude nutit za předsevzetí skoncovat s kouřením. No, i když… Zpět k jazykům! Tohle předsevzetí je vlastně takovou tak trochu „oldschoolovou“ radou, která však neustále platí! Je jen opravdu málo lepších doporučení pro zlepšení jazykových dovedností, než jsou filmy v originálním znění. A jelikož jsme jazykovka, přitvrdíme, a doporučíme Ti dívat se na filmy bez českých titulků.

Navštěvuješ kurz španělštiny v Brně? Španělská kinematografie je plná skvělých filmů, u kterých by byla velká škoda, kdybys je sledoval s českými titulky. Vyměň je za ty španělské. Ničeho se neboj, ručíme za to, že si na ně velmi rychle zvykneš a začneš se orientovat v mluveném projevu. Brzo zjistíš, že už vlastně ani ty titulky nepotřebuješ!

Na závěr nám nezbývá než varovat: Sledování filmů v originálním znění je návykové a způsobuje trvalý odpor k česky dabovaným snímkům!

„Vyrazím otestovat své jazykové znalosti do zahraničí“

Vůbec přitom netvrdíme, že musíš za tímto zjištěním cestovat až na konec světa. Víkend v Londýně, rodinná dovolená v Itálii nebo třeba jen výlet do adventní Vídně. Ať už navštěvuješ kurzy němčiny, kurzy angličtiny nebo třeba kurzy arabštiny, každá cesta do zahraničí Ti přinese obrovský skok ve znalosti osvojovaného jazyka.

Setkat se s jazykem v jeho rodném kraji je ta nejcennější zkušenost, to Ti potvrdí každý lektor. Nicméně, je důležité nebát se mluvit – komunikovat s místními, ptát se na cestu, sledovat místní cedule, přeložit si meníčko v restauraci nebo si zkrátka jen při bloudění ulicemi vyhledávat pojmy ve slovníku.

Že krátká cesta do zahraničí není nic pro Tebe a nestojí Ti to za to? Neboj se vyrazit ani na delší dobrodružství! Hlavně tedy naši studenti navštěvující pomaturitní studium němčiny a angličtiny by mohli vyprávět.

Po intenzivním roce stráveném na naší škole s jazyky většinou vyráží zakusit své nově nabyté znalosti na delší zahraniční cesty, ať už pracovní nebo studijní. Může snad být větší motivace začít se nový jazyk učit?

Nic není zadarmo, a ani jazykové dovednosti nejsou, bohužel, výjimkou. Je důležité vědět své priority a na svých předsevzetích neustále pracovat. Věř, že když do svého každodenního života zapojíš  malé zvyky, které Ti s jazykem pomohou, úspěch brzo dorazí.

Na nic nečekej a začni rok s PELICANEM. Těšíme se na Tebe!

Tvůj PELICAN

No Comments »

No comments yet.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Leave a comment

Copyright Abago Holding s.r.o.,
všechna práva vyhrazena.
Navštivte také další projekty: Služby:  Digi Reality - Realitní vyhledávač | Ušetřím.cz - Vyhledávač cen | Inzerce Dýně.cz - Inzerce zdarma | Moderní svět - Nejen o technologiích
Zábava: PeckaSMS.cz - vyhrajte super ceny | 101her.cz - Online hry zdarma |
TOPlist