Vlastní nebo pronajatý? Jaký e-shop si vybrat?

Blog

Objevili jste v zahraničí produkt, po kterém je poptávka na našem trhu nebo se pouštíte do maloobchodního prodeje tuzemského výrobce. Spustili jste výrobu zajímavého artiklu či jste se stali výhradním distributorem určité značky.

Ať už je důvod pro vstup do online obchodování jakýkoliv, potřebujete e-shop. Internetový obchod, prostřednictvím kterého budete vést podnikání. Které řešení zvolit? Nechat si vyrobit e-shop na míru nebo upřednostnit pronájem e-shopu?

Co znamená e-shop na míru

Kdo se rozhodne pro e-shop na míru, pouští se do poměrně náročného a nákladného procesu. Jedná se o řešení, které se bude vyvíjet a zhotovovat od samého základu. Je třeba mít velmi detailní představu o tom, jaké funkce by měl e-shop mít. Rovněž v takovém případě počítáte s významnou expanzí do budoucna.

Tvorba zakázkového e-shopu je opravdu velmi nákladným procesem, počítejte s částkou v řádu stovek tisíc korun. Na podnikání v e-shopu na míru si budete muset chvíli počkat, je třeba počítat s tím, že tvorba e-shopu je otázkou několika měsíců, někdy i celého roku.

Zakázkový e-shop má ale také mnoho výhod. Získáváte vlastní systém, který můžete kdykoliv rozšířit a upravit. Můžete si zpracovat prezentace zcela podle svých představ. Dostáváte stránky s neotřelou grafikou, co nebudou uniformní.

Pro e-shopy, které se v průběhu let budou rozšiřovat je vlastní řešení dokonce levnější a rychlejší. Přepracovávat zaběhnutý systém a importovat data v průběhu podnikání je téměř noční můrou a stojí to více než vyrobit celý e-shop na míru hned od počátku.

Pronájem e-shopu umožní okamžité podnikání

Do podnikání se můžete pustit prakticky okamžitě, pokud zvolíte pronájem e-shopu. Zakoupíte si připravený produkt, takzvané krabicové řešení. Jedná se o e-shop, který byl pečlivě zpracován, je pravidelně aktualizován a doplňován.

Kromě vás jej používají i tisíce dalších uživatelů. Je to spolehlivé a prověřené e-shopové řešení. Cena takového řešení začíná už na pár desítkách korun měsíčně. Konkrétní vzhled obchodu si volíte sami, vybíráte si z přichystaných šablon. Pronajatý e-shop obsahuje veškeré obvyklé funkce i řadu oblíbených a moderních doplňků.

Výhodou pronájmu e-shopu je jeho nízká cena a skutečnost, že můžete s podnikáním začít téměř okamžitě. Pro menší a střední podnikání je pronájem internetového obchodu nejlepší volbou. Máte k dispozici online podporu a získáváte pravidelně aktualizace a doplňky.

Nevýhodou je skutečnost, že není možné systém upravit nebo výrazně individualizovat. Jestliže se vaše podnikání začne v budoucnu rozvíjet, pronajaté e-shopové řešení vás bude limitovat.

Už jste se rozhodli, jaké řešení zvolíte? Prověřte si možnosti nabízených e-shopů k pronájmu. Většina z nich je k dispozici na několik týdnů bezplatně.

Vyzkoušejte si na 60 dní zcela zdarma demoverzi e-shopu Zoner inShop, která jde nasadit i na vlastní doménu! Více na www.inshop.cz

No Comments »

No comments yet.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Leave a comment

Copyright Abago Holding s.r.o.,
všechna práva vyhrazena.
Navštivte také další projekty: Služby:  Digi Reality - Realitní vyhledávač | Ušetřím.cz - Vyhledávač cen | Inzerce Dýně.cz - Inzerce zdarma | Moderní svět - Nejen o technologiích
Zábava: PeckaSMS.cz - vyhrajte super ceny | 101her.cz - Online hry zdarma |
TOPlist